توزیع کارت آزمون‌های گواهینامه و دانشنامه پزشکی آغاز شد

تهران- ایرنا- دریافت کارت ورود به جلسه آزمون‌های کتبی دانشنامه تخصصی، گواینامه تخصصی پزشکی و همچنین دانشنامه فوق تخصصی پزشکی آغاز شد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز سنجش آموزش پزشکی، دریافت کارت ورود به جلسه شصت وهفمین آزمون کتبی دانشنامه تخصصی پزشکی، آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی و همچنین سی وچهارمین دانشنامه فوق تخصصی پزشکی از طریق سایت این مرکز به نشانی sanjeshp.ir آغاز شده است.

بر اساس این اطلاعیه، داوطلبان آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی که برای آزمون دانشنامه تخصصی ثبت نام نکرده اند، جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود با دانشگاه محل تحصیل خود هماهنگ کنند.

 پیش تر نیز معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در باره جزییات برگزاری آزمون گواهینامه و دانشنامه تخصصی سال ۹۹ اعلام کرد: اختیارات ویژه ای به گروه های آموزشی و دانشگاه های علوم پزشکی داده شود تا با مدل‌ ساده ابلاغی معاونت آموزشی وزارت بهداشت افراد واجد شرایط فارغ التحصیلی را طی ۲-۳ هفته آینده معرفی و نامبردگان در صورت شروع خدمات، واجد دریافت گواهینامه تخصصی خواهند بود.

همچنین، آزمون گواهینامه و دانشنامه طبق برنامه ریزی زمان بندی شده قبلی در انتهای شهریور ماه برگزار شده و افرادی که بر اساس معیارهای بند ۱ واجد شرایط دریافت گواهینامه تخصصی نشدند طبق روال قبل می توانند در این آزمون شرکت کنند. همچنین تمام افراد علاقمند به شرکت در آزمون دانشنامه مطابق روال اعلام شده قبلی در امتحان مذکور شرکت خواهند کرد.

بر همین اساس، در این فاصله معاونت درمان وزارت بهداشت تمهیداتی خواهد اندیشید که محل خدمت فارغ التحصیلان معرفی شده مشخص و توزیع شوند. افرادی که خود را به سرعت به محل خدمت تعیین شده معرفی کرده و طرح خود را شروع کنند در امتحانات شفاهی دانشنامه از مزیت هایی بهره مند خواهند شد.

آزمون گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی نیز طبق برنامه ریزی قبلی برگزار می شود.

بر اساس تقویم برگزاری آزمون های علوم پزشکی در سال ۹۹، آزمون کتبی دانشنامه تخصصی بالینی پزشکی (دوره ۶۷)، آزمون دانشنامه فوق تخصصی بالینی پزشکی (دوره ۳۴) و آزمون گواهینامه تخصصی پزشکی بالینی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریور ماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =