۱۶ درصد از دانش آموزان گچسارانی در مدارس حضور دارند

گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۱۲ تا ۱۶ درصد از  دانش آموزان در کلاس درس حضور یافتند.

علی خوان پایه روز سه شنبه در نشست شورای اداری گچساران افزود: ۶۵ درصد از دانش آموزان این شهرستان به تجهیزات آموزشی نرم افزار شاد دسترسی دارند.

وی بیان کرد: ۲۳ هزار و ۴۷۹ دانش‌آموز در سال تحصیلی جدید در مناطق مختلف این شهرستان مشغول به تحصیل شدند.

خوان پایه ابراز کرد: در شرایط کنونی دستگاه های اجرایی از ظرفیت و امکانات خود برای رفع مشکلات آموزشی دانش آموزان مناطق محروم کمک کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش گچساران گفت: به دلیل شیوه ویروس کرونا و غیرحضوری شدن مدارس، آموزش های در فضای مجازی و از طریق برنامه شاد ارائه می شود.

ایوب مقیمی اظهار داشت: هم اینک ۹۰ درصد معلمان، ۱۰۰ درصد مدارس و ۶۵ درصد دانش آموزان شهرستان به شبکه ملی شاد متصل هستند.

وی اظهار داشت: هم اکنون آموزش و پرورش این شهرستان تیم های پشتیبانی برنامه شاد برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات دانش آموزان و معلمان تشکیل داده است.

مقیمی گفت: حضور دانش آموزان این شهرستان در کلاس های درس با توجه به شیوع ویروس کرونا اجباری نیست و افرادی که تمایل به حضور ندارند می‌توانند تکالیف درسی خود را از طریق برنامه شاد دریافت کنند.

وی اظهار داشت: حضور دانش آموزان در کلاس های درس مدارس شهری درحال کاهش است در حالی که مدارس روستایی با افزایش حضور دانش آموزان روبرو است.

 مقیمی تصریح کرد: روزانه از بیش از ۲۰ مدرسه بازدید به عمل می آید.

وی ابراز کرد: برخی از مدارس این شهرستان به دلیل دریافت نکردن شهریه توان خرید وسایل بهداشتی را ندارند و انتظار می رود ادارات وسایل بهداشتی خریداری و در اختیار مدارس مناطق محروم این شهرستان قرار دهد.
مقیمی تصریح کرد: دانش آموزان این شهرستان در ۲۱۴واحد آموزشی شهری و روستایی با یکهزار و ۶۶ کلاس درس سازماندهی و مشغول به علم آموزی شدند.

وی بیان کرد: ۱۱هزار و ۵۶۶ نفر از دانش آموزان این شهرستان دختر و ۱۲ هزار و ۱۰۴ نفر نیز پسر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =