طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران اجرایی می‌شود

اردبیل - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از اجرای طرح بهبود کسب و کار با مشارکت تسهیلگران در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، ارژنگ عزیزی روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی با تسهیلگران برای اجرای این طرح گفت: مبتدی بودن سرمایه‌گذاران یکی از موانع مهم کسب و کار بوده که با مشارکت تسهیلگران این مشکل تا حد زیادی رفع می‌شود.

وی افزود: فعال شدن تسهیلگران به عنوان رابط سرمایه‌گذاران و دستگاه‌های اجرایی و بانک ها در سرعت بخشی به بوروکراسی اداری و اخذ مجوز و تسهیلات کارآفرینی با اهمیت است.

معاون استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به سنتی بودن برخی کسب و کارهای کوچک ، سرمایه‌گذاران این واحدها اطلاعات زیادی از روند بوروکراسی اداری ندارند که این امر به دلسردی آنان از ادامه کار منجر می‌شود.

عزیزی اظهارداشت: حضور تسهیلگران مسلط به قوانین و بروکراسی های اداری در سرعت بخشی به روند اجرا موثر بوده و باعث ارتقای رتبه استان در بهبود فضای کسب و کار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح به عنوان پایلوت در بخش‌هایی از شهرستان خلخال اجرا می‌شود، افزود: در صورت موفقیت این طرح در سایر شهرستان‌های استان نیز اجرا می‌شود.

عزیزی گفت: تسهیلگران با شناسایی پتانسیل‌های منطقه در زمینه تولید و اشتغال می‌توانند متقاضیان راه‌اندازی واحدهای کسب و کار را به سمت تولیدات پربازده سوق دهند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح تسهیلگری کسب و کار توسط این نهاد اجرا می‌شود، از اجرای این طرح در روستاهای شهرستان خلخال خبر داد.

فرهاد سبحانی افزود: تمامی طرح‌های کسب و کار پیشنهادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری در این مناطق بررسی و در خصوص تسریع در روند اجرا مشاوره ها و اقدامات تسهیلگری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تسهیلگران این طرح به تمام قوانین حوزه کسب و کار و راه‌اندازی واحدهای تولیدی واقف هستند، خواستار همکاری دستگاه‌های مرتبط در صدور مجوزها شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =