بنیاد مسکن لارستان شرایط پرداخت وام مسکن به محرومان را اعلام کرد

لارستان-ایرنا-مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان با اشاره به آغاز اجرای طرح ساخت مسکن برای محرومان و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی، گفت: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال وام و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

امیر برومند، سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان سود تسهیلات مسکن برای متقاضیان و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد پنج درصد است و اولویت پرداخت با روستاها و بافت های فرسوده است.

وی، برخی شرایط را برای افردی که مشمول دریافت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض در اجرای طرح مسکن محرومان هستند، شامل سرپرست خانوار بودن، داشتن واحد مسکونی در روستا یا بافت‌های فرسوده و همچنین سکونت در روستا و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: مجموع کل زیربنای ساخت هر واحد مسکونی نیز حدود ۶۰ مترمربع است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان اضافه کرد: متقاضیان نباید تاکنون برای مقاوم سازی و ساخت مسکن از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وام دریافت کرده باشند.

وی، همچنین از مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی و ساکن روستاها و شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت که دارای شرایط بهره‌مندی از این تسهیلات هستند خواست، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای تشکیل پرونده و انجام مراحل اداری در اسرع وقت به اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی مراجعه کنند.

برومند بیان داشت: پیش از این، میزان وام برای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال و میزان کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون ریال بود که با توجه به شرایط اقتصادی این میزان تسهیلات و کمک‌های بلاعوض پاسخگوی نیاز و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی نبود.

وی گفت: اکنون دولت با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای کمک به مقاوم سازی مسکن در روستاها، محرومان و افراد نیازمند اقدام به افزایش میزان تسهیلات به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و همچنین ۲۰۰ میلیون ریال در زمینه کمک بلاعوض در این راستا کرده که به نظر می‌رسد تا حدودی می‌تواند در ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر موثر باشد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان ادامه داد: افزون بر ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل‌های مختلف شامل مقاوم سازی، طرح ویژه بهسازی منازل روستایی و وام قرض‌الحسنه از سال ۱۳۹۲ تاکنون به متقاضیان در روستاها و برخی شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در این شهرستان پرداخت شده و ظرف این مدت نیز در  ۱۰۶ روستای بالای ۲۰ خانوار لارستان طرح هادی اجرا شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =