رییس پلیس پیشگیری انتظامی همدان: دانش‌آموزان از بستن زیورآلات پرهیز کنند

همدان- ایرنا- رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان از والدین دانش‌آموزان خواست از آراستن فرزندان به زیورآلات به ویژه هنگام رفتن به مدرسه پرهیز کنند.

سرهنگ محمد مهرآذین روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: روز گذشته پرونده ای مبنی بر سرقت زیور آلات دانش آموز مقطع ابتدایی در یکی از کلانتریها تشکیل شد در حالیکه یک کودک هشت ساله نیازی به آویزان کردن طلا ندارد و این اقدام از سوی خانواده موجب بروز آسیب به فرزند می‌شود.

وی بیان کرد: طرح پلیس پیشگیری ویژه مدارس با حضور تیم‌هایی از کلانتری و پاسگاه‌ها، پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس امنیت عمومی برخلاف سال‌های گذشته به جای یکم مهر از نیمه شهریور آغاز شد و تا ۱۵ روز ادامه دارد.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان اضافه کرد: در این طرح پلیس پیشگیری با همکاری دیگر پلیس ها اقدام به برقراری امنیت در حاشیه مدارس کرده و در ۲ هفته آغازین بازگشایی مدارس ماموران پلیس پیشگیری با آمادگی کامل اطراف مدارس را تحت پوشش قرار می‌دهند.

سرهنگ مهرآذین اظهار داشت: پلیس در این رابطه به مدارس دخترانه توجه ویژه دارد و ماموران پلیس پیشگیری با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به برخورد، اعمال قانون و توقیف خودروها و موتورسیکلت‌های مزاحم در اطراف مدارس می‌کنند.

وی گفت: از مسوولان مدارس درخواست می شود در صورت ایجاد مزاحمت از سوی افرادی برای دانش آموزان موضوع را از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند تا در کمترین زمان با حضور در محل نسبت به برخورد با متخلفان اقدام شود.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان همدان بیان کرد: والدین از سرویس‌های دارای مجوز و مورد تایید مدارس برای جابجایی فرزندان از خانه به مدرسه و بالعکس استفاده کنند و به هر فردی اعتماد نکنند.

سرهنگ مهرآذین بیان کرد: والدین به فرزندان خود بیاموزند در صورت جاماندن از سرویس مدارس ، با هماهنگی مسوولان مدرسه بهترین شیوه را برای بازگشت به منزل انتخاب کنند.

وی ادامه داد: فرزندان هیچگاه مدرسه را به تنهایی ترک نکرده و دعوت افراد ناشناس برای بازی و همراهی را نپذیرند همچنین والدین فرزندان خود را به گمان اینکه مرتب در مدرسه حاضر می شوند به حال خود رها نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =