بازدید معاون رییس جمهوری از  نمایشگاه فناوری دانشگاه آزاد تبریز

تبریز-ایرنا- سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از محل نمایشگاه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز بازدید کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، در این نمایشگاه تعداد ۱۵ طرح فناورانه و دانش بنیان در زمینه های چرم و کفش، سلامت، پلیمر، فناوری حرارتی، ساختمان و تجهیزات پزشکی شرکت دارند که بیشتر آنها طرح های ابداعی مبتکران را شامل می شود.

یکی از ویژگی های مهم این نمایشگاه اختصاص بیش از  ۵۰ درصد طرح ها به حوزه چرم و کفش است که تبریز قطب این هنر صنعت در ایران به شمار می رود و تولیدات آن در خارج از مرزها نیز شهرت دارد.

راه اندازی مدرسه عالی چرم وکفش تبریز در محل دانشگاه آزاد اسلامی از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه فوق است که با هدف آموزش نیروهای فعال در کارگاه های مربوطه به منظور  توسعه این صنعت و افزایش توان معیشتی تولیدکنندگان ایجاد شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری پیش از این کارخانه تعمیق تولید داخل را در دانشگاه تبریز افتتاح کرده بود که قرار است تمام قطعات تخصصی تحریمی توسط این کارخانه تولید شود.

از مزایایکرخانه تعمیق تولید داخل این است که تولیدات آن سری‌کاری نیست و قطعات مورد نیاز صنایع را یک نمونه می‌سازد و عمدتا صنایع کاغذ و سلولزی می توانند نیاز خود را از این طریق رفع کنند.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، در سفری یک روزه برای رونمایی ۱۱ طرح فناورانه در تبریز حضور دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha