آموزش اعتقادی و دینی اساتید دانشگاهی ضرورت مهم فرهنگی جامعه است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: توجه ویژه به آموزش اعتقادی و دینی  اساتید در دانشگاه ها بخصوص دانشگاه آزاد از ضرورت های مهم فرهنگی جامعه است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در دیدار با رییس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی به اهمیت جایگاه حراست در دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: تغییرات به وجود آمده در دانشگاه آزاد اسلامی و استفاده از مدیران و مسوولان متعهد در این دانشگاه باعث خوشحالی بوده و حفظ  و حراست از این روند بسیار مهم و ضروری است .

وی اضافه کرد: اساتید در دانشگاه ها نقش بسیار مهم و تأثیر گذاری دارند و دانشجویان و مجموعه دانشگاه متأثر از اساتید هستند بنابراین در انتخاب و گزینش اساتید باید دقت کرده و در طول دوران خدمتی نیز برای تقویت باورهای ایمانی و اخلاقی دوره های آموزشی و ضمن خدمت مؤثری برنامه ریزی و اجرا کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: یادآوری دانسته‌ها و شنیدن تذکر باعث تقویت ایمان و اخلاقیات و آموزه های دینی در انسان‌ها خواهد شد.

رییس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی از حمایت های نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی از این دانشگاه گفت: نمایندگان ولی فقیه دراستان ها به عنوان پدران معنوی مردم شناخته می شوند و می توانند نقش مؤثری در تعمیق باورهای دینی در بین دانشگاهیان داشته باشند.

صابری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با میزبانی از  یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجو در سراسر کشور ظرفیت بسیار بزرگی در تربیت نسل جوان جامعه بر عهده دارد که در این مسیر نقش نمایندگان ولی فقیه میتواند بسیار اثر گذار باشد .

به گزارش ایرنا، دهها هزار استاد دانشگاه در دانشگاه های کشور فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =