۳۲ هزار و ۳۰۴ مصاحبه دکتری در دانشگاه آزاد انجام می‌شود

تهران- ایرنا- رییس مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ۲۹ هزار و ۳۲۰ هزار داوطلب دکتری به مصاحبه دعوت شده‌اند با توجه به اینکه برخی از این افراد می‌توانند در چند رشته-گرایش مصاحبه شوند، به طور کلی در ۳۲ هزار و ۳۰۴ نفر رشته-گرایش مصاحبه انجام خواهد شد.

بهروز طهماسب کاظمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مصاحبه دکتری دانشجویان دانشگاه آزاد مجازی است.

وی در این خصوص توضیح داد: ۸۲ واحد دانشگاهی در کل کشور انتخاب شده است و داوطلبان به صورتی تقسیم بندی شده‌اند که کمترین جا به جایی را داشته باشند. این ۸۲ واحد در اختیار داوطلبان است و تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور ماه دانشجویان می توانند محل مصاحبه خود را انتخاب کنند.

رییس مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پس از انتخاب با کارت ورود به جلسه ای که در اختیار آنها قرار می گیرد، به واحد دانشگاهی مراجعه می کنند، احراز هویت شده و وارد یک اتاق می شوند اما اساتید به صورت مجازی مصاحبه را انجام می دهند.

طهماسب کاظمی عنوان کرد: دانشجویان می توانند مدارک خود را با مراجعه به سامانه www.azmoon.org به صورت فایل پی دی اف بارگذاری کنند و اساتید این مدارک را در سامانه ارزیابی می کنند.

وی ادامه داد: مصاحبه کلیه رشته/گرایش های ثبت نامی فرد تنها در یک واحد دانشگاهی که توسط داوطلب انتخاب شده است، انجام خواهد شد و امکان ویرایش محل مصاحبه تا آخرین مهلت ثبت نام وجود دارد.

طهماسب کاظمی با بیان اینکه مصاحبه ها در ۱۱ روز انجام می شود، تصریح کرد: زمان مصاحبه داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد از ۵ تا ۱۶ مهر ماه در کل کشور انجام می شود.

امکان تقلب به حداقل رسیده است

وی با اشاره به راهکار دانشگاه در خصوص جلوگیری از تقلب در ارائه مقاله و مدارک دانشجویان اظهار داشت: اساتید هر حوزه تخصصی ژورنال های علمی را می شناسند و افراد حتما باید جلد اول نشریات را روی سیستم بارگذاری کنند و اساتید از زمانی که سامانه باز می شود، می توانند سوابق را بررسی کنند.

رییس مرکز سنجش دانشگاه آزاد عنوان کرد: از بابت تقلب علمی در ارائه سوابق مشکلی نداریم و نظارت دقیق وجود دارد. قطعا امکان تقلب با بارگذاری مدارک به حداقل ممکن می رسد؛ زیرا اساتید در هر زمان می توانند نمره مربوطه را از دانشجو کسر کنند که پیش از این به دلیل اینکه مدارک به صورت حضوری ارائه می شد، این امکان وجود نداشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =