۹۰ درصد اشتغال ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان محقق شد

سمنان- ایرنا- مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: امسال با ایجاد اشتغال برای ۳۷ نفر در این حوزه استان ۹۰ درصد تعهد اشتغال محقق شد.

به گزارش ایرنا، سید یاسر حسن پور روز سه شنبه به رسانه ها بیان کرد: امسال تعهد اشتغال ارتباطات و فناوری اطلاعات در شهرستان سمنان ۱۲ نفر بود که ۱۱ نفر مشغول به کار شدند و در شاهرود تعهد ۱۰ نفر بود که هفت نفر اشتغال یافتند.

وی ادامه داد: تعهد اشتغال در دامغان پنج، در گرمسار چهار و در میامی سه نفر بود که به ترتیب ۶، هفت و ۶ نفر اشتغال یافتند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با توجه به میزان تعهد اشتغال در ۸ شهرستان استان، در مجموع نزدیک به ۹۰ درصد از این تعهد محقق شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه میزان تحقق اشتغال در سه شهرستان دامغان، گرمسار و میامی استان ۱۰۰ درصد بود خاطرنشان کرد: این میزان تحقق با همت و پیگیری های صورت گرفته در هر یک از زیر بخش های حوزه فناوری اطلاعات ، شامل دفاتر پیشخوان و شرکت های بومی فعال درحوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت جایگاه فناوری اطلاعات در ایجاد و توسعه اشتغال پایدار و در جهت استفاده حداکثری از زیرساخت های ارتباطی موجود در استان و به منظور حمایت از کسب وکارهای این حوزه پیش بینی می شود در ۶ ماهه دوم سال جاری اقدامات موثرتری در زمینه رونق کسب و کارهای بومی در استان صورت پذیرد .

حسن پور با اشاره به این که این کسب و کار ها شامل توسعه مشاغل خانگی و تجارت الکترونیک با بهره مندی از ظرفیت های حوزه ی فناوری و اطلاعات است، اظهار امیدواری کرد: علاوه برتحقق ۱۰۰ درصدی تعهد اشتغال در استان، شاهد رشد و ارتباط هر چه بیشتر فعالان این حوزه در جهت بهره مندی از ظرفیت های فناوری اطلاعات به منظور رونق کسب و کارهای بومی باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =