نایب رییس فدراسیون بدمینتون: جام فجر همچنان دارای امتیاز رنکینگ بین‌المللی است

تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسیون بدمینتون گفت: سلب رنکینگ المپیک از مسابقات بین‌المللی جام فجر تنها در سال ۲۰۲۲ به دلیل شیوع ویروس کرونا رخ داد و فدراسیون جهانی اعلام کرد که تمامی مسابقات بین‌المللی به همین دلیل تا پایان سال دارای این امتیاز نخواهند بود.

«فریبا مددی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از سه ماه اول سال یک سری از مسابقات را برگزار کردیم و پویش بدمینتون در خانه را در دو مرحله داشتیم. حتی از بازیکنان خواستیم تا ویدیوهای بدمینتون خود را برای ما بفرستند و به نفرات اول تا سوم جایزه ‌دادیم.

وی افزود: به مناسبت ماه رمضان نیز مسابقات آنلاین را در چهار بخش همگانی، فرهنگی، فنی و اطلاعات عمومی برگزار کردیم و در پایان به قید قرعه به نفرات برتر جوایزی اهدا شد. تمرینات بدن‌سازی ملی‌پوشان را از اردیبهشت ماه آغاز کردیم که هفته‌ای ۲ روز زیر نظر مربی بدن‌ساز تمرینات را انجام می‌دهند. همچنین دو مرحله تست آمادگی جسمانی از بازیکنان گرفتیم.

نایب رییس فدراسیون بدمینتون با اشاره به اینکه تمرینات توپی را از اوایل تیر ماه شروع کردیم، گفت: با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کسب مجوز از وزارت ورزش، ستاد مبارزه با کرونا و فدراسیون جهانی بدمینتون توانستیم اردوها را از تیر ماه آغاز کنیم. بازیکنان در تهران صبح و بعد از ظهر تمرین دارند اما چون بازیکنان شهرستانی نمی‌توانند در اردو حضور یابند زیر نظر مربیان خود تمرین می‌کنند.

وی ادامه داد: لیگ برتر از هفته گذشته بدون حضور تماشاگر و با رعایت پروتکل بهداشتی آغاز شد.  در بخش زنان پنج تیم حضور دارند و هفته گذشته توانستیم پخش مسابقات را در آپارات داشته باشیم. هر هفته پنج شنبه‌ها این مسابقات به صورت منظم و رفت و برگشت برگزار می‌شود.

مددی در پاسخ به این پرسش که فدراسیون جهانی بدمینتون سال گذشته رنکینگ المپیک را از مسابقات جام فجر ایران حذف کرد؟ گفت: ارتقای رنکینگ جهانی اهمیت زیادی برای کسب سهمیه المپیک دارد. فدراسیون جهانی هم رنکینگ المپیک را برای همیشه از جام فجر حذف نکرده است بلکه به خاطر کرونا اعلام کرد که نمی‌تواند همه ورزشکاران را مجبور کند تا در این مسابقات حضور داشته باشند.

وی افزود: سلب امتیاز المپیک از جام فجر تنها برای همین یکسال برداشته شد و بعد از آن نامه‌ای برای ما آمد که تا ژانویه ۲۰۲۱ اگر مسابقاتی در کل جهان برگزار شود امتیاز رنکینگ جهانی ندارد زیرا همه ورزشکاران نمی‌توانند شرکت کنند. الان هم مسابقه‌ای برگزار نمی‌شود. در صورت برپایی هم امتیاز المپیک را ندارد و اعلام کردند که مسابقات گزینشی المپیک را از اول ژانویه به مدت ۱۷ هفته مسابقاتی برگزار می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =