فرماندار دماوند: ساخت و ساز غیرمجاز مساله ای یک وجهی نیست

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند گفت: دماوند دارای حریم گسترده‌ای است اما با نظارت صحیح می‌توان ساخت‌وسازهای غیرمجاز را در نطفه خفه کرد چراکه ساخت و ساز غیرمجاز یک وجهی نیست و باید از زوایای مختلف بررسی و به سطوح بالاتر ارائه کرد.

مهدی حیدری روز سه شنبه در نشست ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرستان دماوند که با حضور اعضای ستاد در فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: حفاظت از حریم شهر بر عهده شهرداری‌ها و نظارت بر این امر بر عهده جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه در صورت انجام تخلف از سوی شهرداری‌ها، جهاد کشاورزی می‌تواند ورود کرده و اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: شهرداری‌ها به عنوان متولی حفاظت حریم، در حوزه پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز باید نقش پررنگی ایفا کنند.

فرماندار شهرستان دماوند با تاکید براینکه کارها صرفا با شلاق پیش نخواهد رفت و تنها راه مبارزه، قوه قهریه نیست، اما باید در چارچوب قانون پیش رویم، افزود: منابع و ثروت نباید تبدیل به ساخت و ساز غیرمجاز شده و مبلمان منطقه و امنیت جانی را بر هم بزند چرا که عمده ساخت و سازها در چارچوب فنی و مهندسی صورت نگرفته و افراد عمدتا به دنبال سود هستند.

حیدری تصریح کرد: وظیفه ما مبارزه با ساخت‌وساز غیرمجاز بدون چشم‌پوشی است و این امر شامل داخل و خارج از بافت و همچنین ساخت‌وساز بدون مجوز و بیشتر از سقف مجوز خواهد بود.

وی ادامه داد: در ساماندهی به موضوع ساخت و ساز غیر مجاز نباید نگاه درآمدی داشته باشیم چرا که اگر همه درآمدها صرف ساخت و ساز شود، در سال‌های نزدیک شاهد نابودی منطقه، شهر و روستاها خواهیم بود.

این مقام مسئول از نیروی انتظامی خواست تا در این خصوص تلاش بسیاری داشته و در کنار دستگاه‌های اجرایی حضور داشته باشد و ابراز امیدواری کرد این همدلی‌ها منجر به نتایج مثبت و مفید می شود.

فرماندار دماوند گفت: همه دستگاه‌های متولی دلیل ساخت و سازهای غیرمجاز را از منظر تجربه و تخصص خود بررسی کرده و پیشنهاداتی در این خصوص ارائه کنند تا با تشکیل کمیته‌ای در فرمانداری، موارد در قالب پیشنهادات سازنده به مدیران بالادست ارائه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =