۹۰ درصد از مبتلایان به کرونا در گچساران ساکنان شهر هستند

گچساران- ایرنا- رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: ۹۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان ساکن شهر هستند.

آرمین غلامیان روز سه شنبه در نشست شورای اداری گچساران افزود: چهار هزار ۳۳۳ مورد تست کرونا در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده که نمونه آزمایشی ۲۸.۲ درصد از این تعداد مثبت بوده است.

وی بیان کرد: ۳۱ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان کارکنان دستگاه های اجرایی بوده اند.

غلامیان اظهار داشت: ۵۲ درصد از مبتلایان ویروس کرونا در این شهرستان مرد و مابقی زن بوده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۳۵ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند که از این تعداد ۲۳ نفر در بیمارستان های این شهرستان بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: هم اکنون بیش از ۳۴ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان شهید رجایی و صنعت نفت این شهرستان بستری است.

غلامیان ابراز کرد: ۱۰۰تخت برای بستری بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های شهید رجایی، صنعت نفت و بی بی حکیمه این شهرستان آماده شده تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت:  برخی از شهروندان گچسارنی  بدون توجه به حساسیت موضوع، اقدام به برگزاری آیین‌های مختلف در این شهرستان می‌کنند که این امر در شیوع بیماری کرونا موثر است.

غلامیان  تصریح کرد: استفاده از ماسک برای تمامی کارکنان دستگاه‌های اجرایی اجباری است و متولیان امر در صورتی که دستورالعمل های بهداشتی را جدی نگیرند با آنها برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران گفت: از ابتدای زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون ۴۵ نشست درباره بیماری کرونا در این شهرستان با بیش از ۴۴۹ مصوبه برگزار شده که بخش عمده ای از این مصوبات اجرایی شده است.

سید مرتضی سجادپور گفت: استفاده از تمام ظرفیت ها برای پایش مداوم بازار،اصناف پرخطر و اعمال محدودیت ها برای خلوت کردن مکان های عمومی این شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسات بود.

وی بیان کرد: در زمینه مبارزه با ویروس کرونا تاکنون ۴۱۵ مورد گشت مشترک در این شهرستان انجام گرفته است.

سجادپور افزود: با وجود تاکید مسئولان بهداشتی و متولیان امر  بر ضرورت رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به ویژه در اماکن های مختلف بویژه دفاتر پیشخوان اما میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مکان‌ها رضایت بخش نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =