۴۴۰ میلیون ریال اجاره بهای اوقاف قشم بخشیده شد

قشم - ایرنا - رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم: به دلیل شیوع ویروس کرونا و در حمایت از آسیب‌دیدگان ناشی از آن، ۴۴۰ میلیون ریال از اجاره بهای اوقاف قشم بخشیده شد.

حجت الاسلام روح الله صفری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این بخشودگی که با مجوز سازمان اوقاف کشور انجام گرفت، شامل 43 مستاجر قشمی شد.

وی ادامه داد: در اثر این بخشودگی، درآمد اوقاف قشم برای ۶ ماه اول امسال در همسنجی با مدت مشابه سال قبل، ۲۷ درصد کاهش داشت.

رییس اوقاف قشم تصریح کرد: بیشترین مطالبات ااین اداره مربوط به دستگاه دولتی است که حدود پنج میلیارد ریال برآورد می‌شود.

۲ وقف به ارزش ۶۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال در قشم ثبت شد

وی تصریح کرد: در 6 ماه نخست امسال ۲ واقف نیکوکار قشمی ۲ ملک مسکونی به ارزش ۶۲ میلیارد و پانصد میلیون ریال را وقف کردند.

صفری افزود: یک باب منزل مسکونی دارای سه واحد با نیت تبلیغ و ترویج فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و دیگری با نیت طعام و روضه خوانی سیدالشهدا وقف شدند.

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال همچنین ۲ مسجد جدید به ثبت رسیده است.

رییس اوقاف و امور خیریه قشم افزود: درخواست برای اخذ سند مالکیت ۴۴ پرونده موقوفات شهری به اداره املاک و مستغلات سازمان منطقه آزاد قشم ارسال شد که ۱۲ درخواست پس از بررسی به معاونت عمرانی سازمان مربوطه ارسال شد.

وی اظهار کرد: تعداد ۲۰ پرونده نیز در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ثبت شده که در خارج از محدوده سازمان منطقه آزاد قشم است و امیدواریم تا پایان سال سند آن صادر شود.

صفری افزود: امسال به درخواست این اداره ۲ زمین در مجموع به مساحت ۸۰۰ متر مربع برای ساخت مسجد از سوی سازمان منطقه آزاد قشم واگذار شده است.

رییس اوقاف و امور خیریه قشم افزود: این زمین‌ها با کمک مردم و خیران و تشکیل هیات امنا ساخته و در اختیار مردم مومن جزیره قشم قرار می‌گیرد.

۶۲۳ رقبه، ۶۰۷ موقوفه متصرفی و ۱۶ موقوفه غیر متصرفی در شهرستان قشم به ثبت رسیده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =