فیلم "ویلایی ها" به زبان ژاپنی ترجمه و زیرنویس شد

پکن- ایرنا- به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، فیلم سینمایی "ویلائی ها" از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در توکیو به زبان ژاپنی ترجمه و زیرنویس شد.

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، این فیلم با همکاری اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای سال ۱۳۹۹ انتخاب و زیر نوبس شد تا بتوان در برنامه های مختلف و متنوع برای علاقه مندان ژاپنی به نمایش در آورد.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به منظور ایجاد زمینه معرفی سینمای ایران و توسعه تعاملات فرهنگی دو کشور و به صورت مستقل، تاکنون فیلم های مختلف ایرانی را علاوه بر "ویلائی ها" به زبان ژاپنی ترجمه و زیرنویس کرده که از جمله می توان به بادیگارد، طعم شیرین خیال، حوض نقاشی، رخ دیوانه، خیلی دور خیلی نزدیک، مستند شام آخر، مادری، ۱۸ درصد، آذر و ... اشاره کرد.

زیر نویس این فیلم ها به زبان ژاپنی، زمینه مناسبی را در اختیار حوزه فرهنگی به ویژه سینمایی قرار داده است ضمن آن که این فیلم ها، منابع قابل استفاده ای نیز برای فارسی آموزان و علاقه مندان به زبان فارسی در ژاپن هستند.

رایزنی فرهنگی از سال ۱۳۹۷ تاکنون سه هفته فیلم را در توکیو برگزار نموده که در سومین دوره آن در سال ۱۳۹۹ نیز "ویلایی ها" با زیرنویس ژاپنی به نمایش درآمد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

این فیلم به کارگردانی منیر قندی و نویسندگی مشترک منیر قیدی و ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سعید ملکان تهیه شده است که در سال ۱۳۹۵ با حضور طناز طباطبایی در اندیمشک در جنوب ایران با موضوع جنگ کلید خورد.

ویلایی‌ها قصه خانواده‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال ۱۳۶۵ است.  

عزیز، زن ۵۰ ساله‌ای است که همراه نوه‌هایش وارد مجموعه ویلاها می‌شود. الیاس نیز راننده و رزمنده ای است که هر وقت وارد مجموعه می‌شود همه نگران این می‌شوند که شاید خبر شهادت یکی از رزمندگان را بدهد. پس از مدتی سیما که عروس عزیز است از تهران می‌آید تا بچه‌های خود را به خارج از کشور ببرد و داستان به صورت بسیار زیبا ادامه می یابد.

دیپلم افتخار بخش بهترین بازیگر نقش اول زن در یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی به ثریا قاسمی تعلق گرفت و دیپلم افتخار بخش بهترین موسیقی متن در یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی هم به ستار اورکی تعلق گرفت.

رایزنی فرهنگی در نظر دارد تا به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نشست تخصصی را با حضور برخی از اندیشمندان ژپنی در فضای مجازی برگزار نماید و فیلم ویلائی ها را نیز به صورت مجازی، برای مخاطبان و علاقه مندان ژاپنی به نمایش در آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =