۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84039895
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد اماکن ورزشی تایباد فرسوده است

مشهد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان تایباد در استان خراسان رضوی گفت: حدود ۸۰ درصد اماکن و باشگاه‌های ورزشی این شهرستان فرسوده است که برای بازسازی و تعمیر این فضاها افزون بر ۱۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

یونس شیخ احمدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر سرانه فضاهای ورزشی سرپوشیده تایباد ۱۴ سانتیمتر و فضاهای ورزشی روباز ۲۱ سانتیمتر است که از میانگین استانی و کشوری آن کمتر است.

وی ادامه داد: زمین چمن شهر کاریز و مشهد ریزه، زمین چمن مصنوعی شهر تایباد، خانه کشتی و جاده تندرستی تایباد از جمله پروژه های عمرانی نیمه تمام این شهرستان است که برای بهره برداری نهایی آنها افزون بر ۴۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال مورد نیاز است.

رییس اداره ورزش و جوانان تایبادگفت: همچنین نبود دیواره کوهنوردی یکی دیگر از مشکلات حوزه ورزش این شهرستان است که برنامه های تمرینی ۱۵۰ کوهنورد فعال این شهرستان را مختل کرده است.

وی افزود: در حال حاضر این شهرستان ۱۳ خانه ورزش فعال روستایی دارد و در صورت همکاری شوراهای اسلامی روستاها و دهیاری‌ها نسبت به واگذاری و اختصاص یک فضای سرپوشیده ۶۰ متری، اداره ورزش و جوانان این شهرستان برای ایجاد خانه ورزش روستایی و تجهیز آن آمادگی دارد.

شیخ احمدی ادامه داد: این شهرستان ۳۰۰ ورزشکار سازمان یافته دارد و هم اکنون ۲۹ هیات ورزشی در این شهرستان فعال است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =