۲ مرکز فوریت‌های پزشکی جدید در جوانرود ایجاد می‌شود

کرمانشاه - ایرنا-َ رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تصویب ۲ مرکز فوریت‌های پزشکی جدید در شهرستان جوانرود خبر داد و گفت: اکنون سه مرکز فوریت‌های پزشکی در این شهرستان دایر است که تصمیم داریم آن را به پنج مرکز افزایش دهیم.

دکتر «هومن رفیعی» روز سه‌شنبه در دیدار با فرماندار جوانرود، افزود: ۲ مرکز فوریت‌های پزشکی جدید برای شهرهای شروینه و شهر جوانرود مصوب شده که در صورت تامین زمین عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود.

به گفته او نوسازی و تعمیر ناوگان فوریت‌های پزشکی شهرستان جوانرود نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی یادآورشد: در استان کرمانشاه ۶۳ مرکز فوریت‌های پزشکی و مرکز هوایی وجود دارد.

توسعه زیرساخت‌های سلامت ضروری است

فرماندار جوانرود نیز در این دیدار با تشریح ویژگی‌ها، موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص این شهرستان گفت: توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان در شهرستان جوانرود یک ضرورت است و به هر میزان در این بخش هزینه شود سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

«رستگار یوسفی» اهمیت توجه ویژه به مناطق مرزی را یادآور شد و افزود: توسعه زیرساخت در مناطق مرزی اهمیت زیادی از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به دنبال دارد.

وی به توسعه مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان به لحاظ نیرو تجهیزات اشاره کرد و اظهار داشت: در بکارگیری نیروها با توجه به ماندگاری و ایجاد دسترسی به آنان نیاز است از نیروهای بومی استفاده شود.

یوسفی با اشاره به مهاجرت تعداد زیادی از مردم شهرستان‌های همجوار پس از زلزله آبان ۹۶ به شهرستان جوانرود و به تبع افزایش جمعیت و ترافیک بالای شهر یادآور شد: ایجاد مرکز دوم فوریت های پزشکی در شهر جوانرود نیاز مهم و اساسی این شهر است.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =