آنچه بر نماینده ایران در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا گذشت؛ هشت از ۳۳!

تهران- ایرنا- نمایندگان ایران تا به اینجای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نمایش بسیار بدی از خود بر جای گذاشته‌اند.

به گزارش ایرنا، دور رفت مرحله گروهی مسابقات مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با انجام بازی‌های گروه‌های سوم و چهارم به اتمام رسید و حالا سریعا باید شاهد آغاز دور برگشت باشیم. با این وجود نگاه می‌اندازیم به عملکرد چهار نماینده کشورمان در دور رفت.

چهار تیم استقلال، شهرخودرو، سپاهان و پرسپولیس تا به اینجا ۱۱ بازی انجام داده‌اند که ماحصل آن ۲ برد، ۲ مساوی و هفت باخت بوده است. به عبارتی از ۳۳ امتیاز ممکن تنها هشت امتیاز گرفته شده است. به بیانی دیگر تنها ۲۴ درصد امتیازات گرفته شده و ۷۶ درصد باقی‌مانده به صورت کامل یا ناقص به رقبای عربستانی، قطری، اماراتی، ازبکستانی و حتی عراقی داده شده است.

در گروه اول تیم فوتبال استقلال با کنار رفتن این الوحده امارات شانس خوبی برای صعود دارد. این تیم با یک امتیاز از ۲ بازی در رده دوم گروه خود جای دارد. الاهلی عربستان ۶ امتیازی است و الشرطه عراق هم یک امتیاز دارد. در گروه دوم شهرخودرو ضعیف‌ترین عملکرد را داشته و هر سه بازی‌اش را باخته تا بعد از الهلال عربستانِ ۹ امتیازی، پاختاکور ازبکستانِ ۶ امتیازی و شباب الاهلی اماراتِ سه امتیاز قعرنشین گروه باشد.

در گروه سوم تیم فوتبال پرسپولیس با برد شب گذشته(سه شنبه) چهار امتیازی شد اما همچنان در رده سوم قرار دارد. التعاون عربستان و الدحیل با ۶ امتیاز اول و دوم هستند و تیم الشارجه امارات با یک امتیاز قعرنشین است. سرخپوشان تهرانی با برد اخیر بخت خود را برای صعود افزایش دادند. در گروه چهارم هم سپاهان بعد از برد مقابل العین ۲ باخت در برابر رقبای قطری و عربستانی تجربه کرد تا حالا با سه امتیاز سوم باشد. در این گروه النصر عربستان هفت امتیاز دارد. السد قطر پنج امتیازی است و تیم العین امارات با یک امتیاز در قعرجدول جای گرفته است.

با این وجود همچنان ۱۱ بازی در مرحله گروهی باقی مانده است. به جز شهرخودرو که احتمال صعودش بسیار اندک است؛ سه تیم دیگر شانس صعود دارند. سرخابی‌های پایتخت با توجه به وضعیت رقبا و جایگاهشان در جدول شانس بیشتری دارند؛ سپاهان رقبای بسیار سرسخت‌تری دارد اما راه صعود بسته نشده است ولی شهرخودرو برای رسیدن به یک هشتم نهایی نیازمند یک معجزه است.

تا به اینجا پرسپولیس و سپاهان تنها تیم‌های با برد هستند. عملکرد ما مقابل تیم‌های عربستانی یک برد و سه باخت بوده است. در برابر ۲ تیم قطری ۲ باخت عایدمان شده است. مقابل سه تیم اماراتی یک برد، یک مساوی و یک باخت به دست آمده است. در برابر تک نماینده‌های عراق و ازبکستان هم به ترتیب یک مساوی و یک حاصل شده است. استقلال در گروه یک سه گل خورده و ۲ گل به ثمر رسانده است. شهرخودرو در گروه دوم ۶ گل خورده و گلی به ثمر نرسانده است. سرخپوشان پایتخت در سومین گروه چهار گل خورده و سه گل زده دارند و طلایی‌پوشان زاینده‌رود در گروه چهارم چهار گل به ثمر رسانده‌اند و پنج بار هم دروازه‌شان باز شده است. بدین ترتیب بهترین تیم از لحاظ گل زده سپاهان است و بدترین تیم از لحاظ گل خورده شهرخودرو. تفاضل گل سه تیم منفی یک است و شهرخودرو با تفاضل منفی ۶ بدترین نمایش را داشته است.

حال باید دید در پایان مرحله گروهی نمایندگان ایران چه نتیجه‌ای را به دست می‌آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =