۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1215
کد خبر: 84039878
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استقرار گسترده نیرو در ورودی جنوبی منطقه امنیتی سبز بغداد

بغداد – ایرنا – به دنبال وقوع انفجار پیش از ظهر سه شنبه در منطقه امنیتی سبز (در مرکز بغداد) که سفارت آمریکا در آن واقع شده، نیروهای امنیتی عراق به حالت آماده باش در آمده و ورودی جنوبی منطقه امنیتی سبز را بستند.

به گزارش ایرنا، برخی منابع خبری عراق از انفجار شدید در منطقه امنیتی سبز خبر داده اند که هنوز کسی به درستی علت وقوع و خسارت ناشی از آن را نمی داند.

نیروهای امنیتی عراق اکنون به طور گسترده در ضلع جنوبی منطقه امنیتی سبز مستقر شده اند و خیابان منتهی به این منطقه را بستند.

این در حالی است که کانال خبری «صابرین نیوز» نزدیک به گروه های نوظهور مقاومت در عراق گفته است که گزارش اولیه از انفجار یک بمب در جاده حدفاصل بین منطقه امنیتی سبز و فرودگاه بغداد که معمولا خودروهای دیپلماتیک آمریکا از آنجا عبور می کنند حکایت دارد.

این منبع خبری افزوده است که نیروهای آمریکایی در منطقه امنیتی سبز نیز اقدام به بستن سفارتخانه آمریکا کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای پلیس عراق با همکاری بخش سگ های پلیسی معروف به «کی ۹» در حال جست و جو در منطقه هستند و همزمان برخی از بالگردهای آمریکایی در منطقه به پرواز درآمدند.

سفارت آمریکا بامداد سه شنبه نیز در معرض حمله چند موشک کاتیوشا قرار گرفت که سامانه پدافند هوایی مستقر در سفارت خانه آنها را هدف گیری و منهدم کرد.

سفارتخانه آمریکا به دلیل اصرار واشنگتن به ادامه حضور نظامیانش در عراق در ماه های اخیر در معرض حملات مکرر کاتیوشا قرار گرفته است.

شماری از گروهای نوظهور مقاومت در طول ماه های گذشته در عراق اعلام موجودیت کرده اند که آخرین این گروه ها بر خورد نام «سرایا المنتقم» (گردان های انتقام) نهاده است و دو روز قبل (۲۳ شهریور ) اعلام کرد که در هفته جاری دست به حملات علیه نظامیان و مواضع آمریکایی می زند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha