مهلت ۱۵ روزه برای ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها

تهران - ایرنا - در جلسه تشدید نظارت بازار که با حضور رئیس سازمان تعزیرات، رئیس اتاق اصناف ایران و معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت، مهلت ۱۵ روزه به مالکان کالا و صاحبان انبارها برای ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبارها داده شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در جلسه دوره ای تشدید نظارت بازار با میزبانی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: امیدوارم بتوانیم در این شرایط حاکمیتی بیماری کرونا که شرایط سختی داریم با تدابیر جمعی و فردی سازمان های حاضر در این نشست و نشست های مشابه تاثیر مطلوبی بر شرایط جامعه داشته باشیم.
وی افزود: اعتقاد و نگاه بر این است که حضور میدانی دستگاه ها باید ملموس تر باشد و قول داده بودم که این مطالبه مقامات تراز اول حاکمیت را به شما منتقل کنم و به همین خاطر بایستی یک سری راهکارهای متفاوت و میدانی تر را تدارک ببینیم.
رئیس سازمان تعزیرات گفت: هدف ما مشارکت برای انجام کار است، مشارکتی که در گذشته وجود داشته و اکنون باید حتی بیشتر ادامه داشته باشد زیرا بیش از پیش نیازمند مشارکت نظارتی بر بازار هستیم.
محمدرضا کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تشدید مستمر افزایش نرخ ها موجب نارضایتی مردم و مسئولین شده و ما از منظر اطلاع رسانی این امر باید منسجم و یکپارچه عمل کنیم.
وی افزود: یکی از مواردی که در چنین شرایطی اتفاق می افتد میل به احتکار کالا به منظور تبدیل سرمایه به کالا برای حفظ ارزش پول است.
علی القاصی مهر دادستان عمومی و انقلاب تهران در این نشست با اشاره به انجام بازرسی های ۲ تا ۵ ساعته از ۲۰ انبار گفت: حاصل این بازرسی ها کشف انبار احتکار میلگرد بود و هنوز بسیاری از انبارها نسبت به ثبت نام اقدام نکردند و حتی موارد ثبت شده با آنچه وجود دارد مطابقت ندارد.
وی با بیان این مطلب که  هدف بازرسی ها این است که اگر احتکاری وجود دارد کشف و عرضه شود، افزود: سامانه انبارها دو ایراد فنی دارد یکی اینکه مدام قطع می شود و دیگر اینکه نوع ارتباط این سامانه با سایر سامانه ها، مطلوب نیست.
نودهی فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران در این جلسه گفت: اطلاع رسانی و آگاهی دادن یکی از ارکانی است که وظیفه یکایک ما است و باید انجامش بدهیم.
در این جلسه مقرر شد مسئولیت کارگروه تشدید نظارت بر بازار بر عهده سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان متولی امر باشد و ظرف ۱۵ روز آینده همه انبارهای تهران که اطلاعاتشان در سامانه جامع انبارها ثبت نکنند، توسط تیم های بازرسی که با حضور دادستانی تهران، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و اتحادیه ها برگزار می شود، به عنوان احتکار و اختفا به قصد گرانفروشی برخورد شود.
در این جلسه نمایندگان گمرک، فروشگاه های زنجیره ای، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سایر دستگاه های نظارتی حضور داشتند و در ابتدای جلسه حاضران به بحث و بررسی پیرامون مسائل موجود در نظارت ها و راهکارهای بهبود نظارت ها پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =