آتش دوباره در جنگل‌های بازفت شهرستان کوهرنگ شعله‌ور شد

شهرکرد -ایرنا- فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از شعله‌ور شدن دوباره آتش در جنگلهای بازفت شهرستان کوهرنگ در روز سه‌شنبه خبر داد.

سرهنگ علیرضا بیگی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه آتش‌سوزی در این منطقه ابتدا دوشنبه شب رخ داد، افزود: با تلاش چهار ساعته نیروی مردمی، منابع طبیعی و بخشداری بازفت، آتش ساعت سه و ۳۰ دقیقه بامداد روز سه‌شنبه مهار شد.

وی گفت: این آتش‌سوزی در منطقه شمال شرق بازفت حوالی روستای قدیمی تلورد رخ داد، که دوباره شعله‌های آتش در این منطقه روشن شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه بیشتر آتش سوزی‌های رخ داده در اراضی منابع طبیعی غیرعمد و بر اثر سهل انگاری رخ می‌دهد،افزود: علت این آتش‌سوزی از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

بیگی از استقرار تیمهای نیروی امدادی در منطقه پس از اطفاء حریق از بامداد روز سه‌شنبه تاکنون خبر داد و گفت:هم‌اکنون تیم‌های آتش‌نشانی، منابع طبیعی و همچنین نیروهای مردمی به محل حادثه اعزام شده‌اند.

به گفته وی، براثر ارزیابی‌های موجود در آتش‌سوزی اخیر بیش از ۲ هکتار از اراضی جنگلی بازفت طمه حریق شد که میزان خسارت و پس از ارزیابی کارشناسی اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، شهرستان کوهرنگ در فاصله ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =