۱۱ طرح فناورانه در تبریز رونمایی شد

تبریر- ایرنا - در آیینی با حضور با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری ۱۱ طرح فناورانه پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری، امروز سه شنبه طرح ها و دستاوردهای شتاب‌دهنده همگامان با عنوان نخستین شتاب‌دهنده حوزه فناوری در شمال غرب کشور را که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از سال ۹۸ فعالیت خود را آغاز کرده است، رونمایی کرد.

شتاب‌دهنده همگامان در اموری مانند توسعه زیست‌بوم و فرهنگ کارآفرینی نوآورانه، پرورش و رشد کسب‌ و کارهای نوپا، پژوهش و توسعه فناوری‌های نوین، سبد گردانی کسب‌ و کارها، صندوق پژوهش و فناوری و ارائه راهکارهای کارآفرینی و نوآوری به سازمان‌ها، مجموعه‌ای یکپارچه از راه‌حل‌ها را در اختیار دارد.

همچنین در این مراسم، طرح‌های دیگری مانند نخستین کارخانه تولید تیوب‌های لیزری ایران و کارخانه تعمیق تولید داخل یک شرکت دانش‌بنیان، مرکز جامع در حال احداث سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و نمایشگاه محصولات فناورانه این پارک و دانشگاه‌های تبریز، صنعتی سهند و آزاد اسلامی تبریز افتتاح شدند و از آسانسور بدون نیاز به برق شهری و با قابلیت استفاده از برق خورشیدی رونمایی شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز در سفری یکروزه در تبریز به سر می برد.

در این سفر، جمعی از مدیران استانی اعم از روسای سازمان صنعت و معدن آذربایجان شرقی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مدیران شرکت‌های تراکتورسازی، پتروشیمی و پالایشگاه تبریز، معاون رئیس‌جمهوری را همراهی می کنند تا از محصولات فناورانه در صنعت بیش از پیش بهره‌گیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =