ارتقای ۱۰ پله‌ای کشتی قم

قم – ایرنا – رئیس هیات ورزشی کشتی قم گفت: بر اساس آخرین ارزیابی فدراسیون کشتی، هیات کشتی قم با ۱۰ پله صعود به جایگاه هشتم کشوری در این رشته ورزشی صعود کرد.

محسن وزیری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال ۹۸ هیات کشتی قم در بخش کشتی فرنگی موفق به قرار گرفتن در بین سه استان برتر و درمجموع در رده هشتمین هیات کشتی کشور قرار گرفت.

وی بابیان اینکه این جهش در ارتقای جایگاه کشتی قم نشان از همت مضاعف مربیان، ورزشکاران و مجموعه خانواده کشتی دارد گفت: باید این موفقیت را به تمام افراد موثر در این دستاورد به‌ویژه مربیان، ورزشکاران و اداره کل ورزش و جوانان تبریک گفت.

وزیری با تاکید بر اینکه کُشتی قم راه خود را پیدا کرده و موفقیت‌های این هیات در آینده نیز ادامه خواهد داشت، افزود: ورزشکاران و مربیان کشتی قم باوجود همه مشکلات و کمبودها، خالصانه و جهادی کار کرده‌اند و افتخارهای مهمی در سطح ملی و بین‌المللی رقم زدند.

رئیس هیات ورزشی کشتی قم اظهار داشت: در سال ۹۸ کشتی‌گیران قمی موفق به کسب ۶ مدال جهانی،‌۳ مدال آسیایی، ۱۰ مدال بین‌المللی و ۱۱ مدال کشوری شدند ضمن اینکه علیرضا نجاتی ورزشکار آتیه‌دار قم نیز در سال گذشته موفق به کسب سهمیه المپیک شد.

وی در ادامه با اشاره به حضور تیم قم در لیگ برتر کشتی افزود: به دلیل اینکه برای شرکت در لیگ برتر کشتی موفق به جذب حامی مالی نشدیم، هفت کشتی‌گیر برتر قم در تیم‌های دیگر لیگ برتری قرارداد منعقد کردند و این موجب شده تا تیم قم با ورزشکارانی جوان باهدف پشتوانه سازی در این مسابقات شرکت کند.

وزیری گفت: هدف از شرکت در مسابقات لیگ برتر کشتی،‌ کسب تجربه میدان‌های بزرگ برای ورزشکاران جوان و آینده دار کشتی قم است که این موضوع منجربه پشتوانه سازی برای این رشته ورزشی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =