نخبگان مهارت گیلان در قالب طرح مربیان افتخاری فراخوان شدند

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از نخبگان مهارت در قالب طرح مربیان افتخاری دعوت به عمل آورد.

محمد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان به منظور تکمیل و به روز رسانی بانک اطلاعاتی مربیان آموزشی در مراکز آموزشی استان از نخبگان مهارتی در قالب مربیان افتخاری با شرایطی دعوت به همکاری می کند.

وی با اشاره به اهمیت ارائه آموزش‌ های فنی و حرفه‌ای در محیط کار واقعی افزود:  امروز با توجه به مشکلات موجود در جامعه و عدم امکان حضور در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش در محیط کار واقعی به عنوان یکی از وظایف آموزش فنی و حرفه‌ای مورد توجه قرار گرفته که بر اساس استانداردهای موجود آن‌ ها را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان خاطر نشان کرد: مهارت آموزی در محیط کار واقعی یکی از روش هایی است که در آن مهارت و شایستگی های مورد نیاز در چارچوب استانداردهای آموزشی از مربی به مهارت آموز هم زمان با فرآیند تولید محصول و ارائه خدمت منتقل می شود.

وی با بیان اینکه در این طرح متقاضی در کنار استاد کار "مربی" و در محیط کار واقعی دوره آموزشی مهارتی را به مدت حداقل طول استاندارد آموزشی و حداکثر یک سال سپری می‌ کند، اضافه کرد: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه، آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند از جمله اهداف این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان خاطر نشان کرد: متقاضیان مهارت آموزی در قالب این طرح به عنوان کارآموز آموزش‌ های فنی و حرفه‌ ای، شناخته شده و با توجه به قراردادی که به امضاء می‌ رسد، بیمه مسئولیت مدنی آنها به عهده سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور می باشد.

وی با تشریح شرایط بهره مندی افراد از این طرح بیان داشت: اعلام کتبی علاقه مندی و تمایل به شرکت در طرح، داشتن حداقل ۱۵ سال، تابعیت ایرانی، برخورداری توانایی لازم متناسب با آموزش مورد نیاز از جمله شرایط مهارت آموز در این طرح است ضمن اینکه دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی کاردانی و بالاتر در رشته آموزشی مرتبط با دوره مهارت آموزی از شرایط تحصیلی برای تکمیل بانک اطلاعاتی است.

حسینی اظهار داشت: مربیان نیز در حرفه های مختلف مهارتی برای بخش های آموزشی مراکز ثابت دولتی، تیم سیار، روستایی و پادگان در شهرستانهای مختلف استان به کار گرفته می شوند لذا داوطلبان می توانند با مراجعه به وب سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان به آدرس https://guilantvto.ir و کسب اطلاعات بیشتر در صورت واجد شرایط بودن برای به کارگیری، به مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای گیلان در سراسر استان مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان تصریح کرد: سوابق قبول شدگان در بانک اطلاعاتی نگهداری و با رعایت اولویت نسبت به بکارگیری به عنوان مربیان افتخاری در مراکز تابعه اقدام خواهد شد.

۲۰ مرکز دولتی فنی و حرفه ای و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد در استان گیلان فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =