عطوفت و نگاه معنوی مسلمانان را به هم نزدیک‌تر می‌کند

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: محورهایی مانند مهر، عطوفت و نگاه معنوی اهل بیت(ع) می‌تواند برادران و خواهران مسلمان را به هم نزدیک‌تر کند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز سه شنبه در همایش اهل بیت در نگاه پیرامون مذهب امام شافعی در شهرستان سقز با اشاره به اینکه اگر بخواهیم پیامبر را بشناسیم باید به گفته‌های علمای عصر حاضر استناد کنیم، اظهار داشت: پیامبر بزرگ اسلام پیشوای علما و بزرگان دینی ما هستند.

وی یادآور شد: امام راحل، رهبر معظم انقلاب، علمای بزرگ دین همگی ادامه دهنده راه پیامبر هستند و ما هم باید به گفته‌های بزرگان دین در خصوص اهل بیت و پیامبر اکرم(ص) توجه کنیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد: استفاده از نقاط مشترک و منابع دینی می‌تواند عامل وحدت بین برادران شیعه و سنی باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اضافه کرد: در صحیح بخاری بیش از ۲ هزار روایت از محمد بن مسلم بن عبیدالله بن شهاب آمده  که ایشان را در راوی سبقت‌دار کرده است.

وی افزود: در امر فرهنگی و مسائل فرهنگی رسیدگی به معیشت طلاب و علمای مذاهب مختلف رسالت ماست و ما هم نیز در این راستا تلاش خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر تکریم علمای دین تاکید کرد و افزود: علما در مسایل فرهنگی هر مطالبه‌ای دارند اعلام کنند اما در مسایل اجرایی می‌توانیم از ادارات و مسوولان اجرایی مطالبه کنیم.

امام جمعه سقز نیز در این همایش با بیان اینکه همه مسلمانان، دشمنان اسلام و قرآن را بشناسیم، اظهار داشت: دشمن ها را بشناسیم که با آیه های قرآن چه کار کردند لذا باید انرژی و توان خود را در مبارزه با این دشمنان اسلام و قرآن صرف کنیم.

ماموستا سید حسین حسینی افزود: برادران اهل تشیع و تسنن ارادتمند اهل بیت حضرت محمد (ص) هستند و وحدت و همبستگی یکپارچه‌ای در برابر دشمنان اسلام دارند.

امام جماعت مسجد ملا ابراهیم سقز هم در این همایش با اشاره به اینکه فرقه گرایی از آسیب‌های جدی دنیای اسلام است، گفت: اسلام و مسلمانان در محاصره کفر جهانی هستند و دشمنان دین با تمام امکانات نوین برای ضربه زدن به وحدت مسلمانان به میدان آمده اند.

ماموستا سید سعید حسینی وحدت مسلمانان را بزرگترین سد در برابر دشمنان دین برشمرد و تاکید کرد: وجود حضرت محمد (ص)، سراسر رحمت و وحدت بوده است و کسانی که محب اهل بیت(ع) نیستند، محبت پیامبر را نیز نمی خواهند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =