بودجه شهرداری‌های کرمان ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت

کرمان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمان با بیان اینکه بودجه شهرداری‌های این استان امسال به ۲ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان می‌رسد،گفت: یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بودجه شهرداری‌های استان طی سال ۹۹ افزوده شد.

به گزارش ایرنا، علی شهسواری روز سه‌شنبه در همایش شهرداران استان کرمان افزود: بودجه شهرداری‌های این استان یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته بوده که ۷۸۲ میلیارد تومان آن اعتبارات عمرانی و مابقی اعتبارات هزینه‌ای و جاری اعلام شده است.

وی اظهار داشت: ۲۶۴ میلیارد تومان تا پایان مردادماه سال جاری، از محل مالیات بر ارزش افزوده و آلایندگی ها به حساب شهرداری‌های استان کرمان واریز شده که نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمان با اشاره به اعتبارات ملی سال جاری شهرداری های این استان گفت: ۴۳ میلیارد تومان از محل جرایم رانندگی، ۷.۵ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه خیز و ۱۹ میلیارد تومان جهت خرید قیر رایگان به حساب شهرداری‌ها واریز شد، در حالی که ۱۲۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و ۶۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در سال گذشته به شهرداری‌های سراسر استان پرداخت شد.

وی عنوان کرد: امسال ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی توسط شهرداری‌های استان کرمان با هدف بهبود زندگی شهری طی هفته دولت و با حضور مسئولان کشوری، استانی و محلی افتتاح شد.

شهسواری گفت: ۸۲ شهرداری فعال در استان کرمان وجود دارد که از این میزان ۱۵ مورد در دولت تدبیر و امید ایجاد شده و ۲ شهرداری دیگر نیز در به‌زودی در این استان اضافه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =