۳۰۰هزار تن نهاده دامی از بندرشهید رجایی وارد کشور شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهادکشاورزی هرمزگان افزود: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مبادی ورودی نهاده‌های دامی در نظرگرفته شده که از سال گذشته تاکنون بیش از ۳۰۰ هزارتن نهاده از طریق این بندر وارد کشورشده است.

عبدالرضا تقی زاده روز سه شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: در راستای حمایت از تولیدکنندگان وتامین نهاده‌های موردنیاز آن‌ها ازجمله ذرت، جو و کنجاله سویا اقدام‌های موثری صورت گرفته و هم اکنون نیز واحدهای تولیدی و تشکل‌های این بخش برای دریافت آن از طریق سامانه بازارگاه نهاده مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند.
وی بیان داشت: هر کیلوگرم کنجاله سویا به قیمت ۲۷ هزار ریال و هر کیلوگرم جو و ذرت نیز  به قیمت ۱۷هزار و ۵۰۰ ریال در اختیار تولیدکنندگان در استان‌ها قرار می‌گیرد.
مدیرکل پشتیبانی امور دام به تولیدکنندگان محصولات پروتئینی اطمینان داد: بابت تامین نهاده‌های دامی مورد نیاز واحدهای تولیدی خود نگرانی نداشته باشند، چراکه این نهاده‌ها از طریق مبادی ورودی بندر شهید رجایی وارد کشور شده و بین تمام استان‌ها توزیع می‌شود.

هیچ نگرانی در خصوص تامین اقلام پروتئینی در هرمزگان وجود ندارد

مدیرکل پشتیبانی امور دام سازمان جهادکشاورزی هرمزگان اظهارداشت : با برنامه ریزی‌های صورت گرفته هیچ گونه نگرانی درخصوص تامین اقلام پروتئینی و نهاده‌های دامی در استان هرمزگان نیز وجود ندارد.
تقی زاده ابرازداشت: تامین مرغ منجمد و گوشت منجمد در راستای تنظیم بازار و تعدیل قیمت این اقلام پروتئینی صورت می‌گیرد که درهمین راستا از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۸۶ تن گوشت قرمز و هزار و ۳۵۸ تن مرغ منجمد در هرمزگان توزیع شده است.
وی بیان داشت: برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در زمان کاهش قیمت‌ها، بخش عمده ذخایر گوشت مرغ منجمد از مازاد تولید داخلی این محصول خریداری و تامین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =