خرید تضمینی گندم در چهارمحال و بختیاری از مرز ۳۳ هزار تن گذشت

شهرکرد – ایرنا - مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری گفت: از آغاز خرید گندم در سال جاری تاکنون بیش از ۳۳ هزار و ۴۷۷ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شده است.

کیقباد قنبری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در همین مدت بیش از ۲ هزار و ۴۰۵ تن گندم نیز به صورت توافقی از کشاورزان استان خریداری شد.

وی با بیان اینکه تاکنون به طور تقریبی ۸۳۸ میلیارد ریال گندم از کشاورزان خریداری شده است، افزود: نزدیک به ۵۴۹ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران استان در سال جاری پرداخت شده و مابقی مطالبات نیز به احتمال قوی تا قبل از مهر ماه پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: هم اکنون خرید گندم فقط در شرکت غله استان انجام می‌شود و دیگر مراکز خرید کار خرید را به اتمام رسانده‌اند.

قنبری با اشاره به اینکه هم‌اینک روزانه ۲۰ تا ۳۰ تن گندم به سیلوی این شرکت تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: فرایند خرید گندم در این مرکز تا زمانی که کشاورزان گندم برای فروش داشته باشند، ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سالانه در چهارمحال و بختیاری بیش از ۱.۵ میلیون تن محصولات باغی، زراعی، دامی و شیلات تولید می‌شود و سطح زیرکشت استان نیز ۲۷۰ هزار هکتار با ۶۶ هزار بهره‌بردار است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =