هیچ کلاس درس خراسان شمالی خالی از معلم نیست

بجنورد- ایرنا- معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: باوجود کمبود نیروی انسانی در این اداره کل، هیچ مدرسه از استان در شهرها و روستاها، خالی از معلم نیست. 

قنبرعلی خوش آیینه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس گزارش رسیده از مدیران مدارس، تمام کلاس های درس دارای معلم است و کمبود معلم، با تدابیر مختلف جبران شده است. 

وی افزود: کمبود نیروی معلم در برخی از کلاس ها با اضافه کاری حل شده، و همچنین جذب معلم حق التدریس و خرید خدمات، مرهم بر مشکل شده است.

خوش آیینه اظهار داشت: امسال با پیک بازنشستگی فرهنگیان روبه رو بودیم، امسال ۹۰۰ نفر از همکاران به بازنشستگی رسیدند اما نیمی از آنان، معادل ۴۵۰ نفر برای ادامه همکاری اعلام آمادگی کرده و در کلاس های درس ماندند. 

وی گفت: پارسال ۵۲ نفر نیروی آموزش دهنده نهضت سواد آموزی، به صورت حق التدریس وارد کلاس های آموزش و پرورش شدند که بخشی از کمبودها جبران شد و امسال هم همکاری آنان ادامه دارد. 
خوش آیینه خاطرنشان کرد: امسال ۳۳۰ نفر نیروی جدید معلم وارد آموزش و پرورش استان شدند که شامل ۱۸۶ نفر دانش آموخته تربیت معلم و مابقی از طریق ماده ۲۸ جذب شده اند.

معاون پژوهشی، برنامه‌ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش‌ و پرورش خراسان شمالی گفت: این اداره کل ۲۸۰ نفر معلم کمبود دارد که ۷۰ درصد از  آن مربوط به آموزش ابتدایی است اما این کمبودها، جبران شده است. 

اکنون ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =