۶ هزار دستفروش تهرانی جانمایی شدند

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: رویکرد ما حمایت از دستفروشان است به گونه‌ای که فعالیت‌شان را بدون آسیب به حقوق شهروندان ادامه دهند و بر همین اساس ۶ هزار دستفروش ساماندهی شدند.

به گزارش ایرنا از اعلام  روز سه‌شنبه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، «سید علی مفاخریان» شب گذشته در برنامه تهران ۲۰، افزود: در مجموع اطلاعات ۱۰ هزار نفر در سامانه مربوط ثبت شده است که بخش عمده افراد احراز هویت و در ۴۰ بازار محلی ایجاد شده جانمایی شدند.  

وی افزود: سامانه‌ای به اسم سامان بازار و به آدرس http://Samanbazar.tehran.ir را فعال کردیم و کسانی که بخواهند از دستفروشی کسب درآمد کنند باید اطلاعات خود را در این سامانه فعال می‌کنند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر عنوان کرد: فهرستی از دستفروشان فعال در پایتخت وجود دارد امااطلاعات آن غیر قابل اعتماد است چراکه افراد نگران ارائه اطلاعات کسب و کار خود به مجموعه‌های مدیریت شهری هستند، بنابراین باید در ابتدا اعتمادسازی انجام شود.

مفاخریان با بیان این که دو گروه دستفروشی و بساط گستری در پایتخت وجود دارد، گفت: کسانی که با خرد فروشی قصد امرار معاش دارند و افرادی که سازمان‌یافته و سودجو هستند.  

وی بیان کرد: در دو سال گذشته، پس از مصوبه مرتبط، در این زمینه مطالعات خوبی انجام شده و کار دستورالعمل‌های اجرایی در کمیته‌های مربوطه در حال بررسی است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر اینکه شهرداری تنها یکی از دستگاههای مخاطب این مصوبه است، گفت: دستگاه‌های مختلفی درباره این مصوبه وظایفی را بر عهده دارند. اداره صنعت و معدن، تعزیرات وپلیس  باید در اجرایی شدن این مصوبه کمک کنند.

مفاخریان تاکید کرد: مشاغل سیار و بی کانون، صنف و اتحادیه ندارند که از آن‌ها حمایت کند. ما این کار را انجام می‌دهیم تا این افراد ساماندهی شوند و کسب و کارشان در نقاط مجاز ادامه داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =