برخی باشگاه‌های ورزشی خراسان شمالی از ۲۷ شهریورماه بازگشایی می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی گفت: برخی باشگاه‌های ورزشی استان از ۲۷ شهریورماه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا بازگشایی می‌شود.

محمد بروحی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوه نامه و چگونگی رعایت موازین بهداشتی مورد نظر فردا- چهارشنبه- به باشگاههای استان ابلاغ می شود.

وی با اشاره به تعطیلی باشگاه های ورزشی استان از اسفندماه پارسال اظهار داشت: پیش از این به منظور مقابله با شیوع کرونا باشگاه های ورزشی خراسان شمالی از چهارم اسفند ماه پارسال تعطیل و در سال تنها به مدت یک ماه بازگشایی شد و دوباره برای مقابله با گسترش کرونا در خردادماه تعطیل شد.

بروحیخاطرنشان کرد: اخذ فرم غربالگری سلامت و تکمیل آن برای مربیان، ورزشکاران و تکمیل فرم تاییدیه غربالگری باشگاه مخصوص فدراسیون پزشکی ورزشی از مراحل بازگشایی باشگاه‌ها است.

وی با اشاره به ممنوعیت پذیرش ورزشکاران مشکوک و بیمار در همه اماکن ورزشی افزود: رعایت ساعت کاری و دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی باید در دستور کار باشگاه‌داران قرار گیرد.

بروحی با بیان اینکه ادامه فعالیت باشگاه مشروط به رعایت موازین بهداشتی توسط شهروندان و باشگاه‌ داران است، تصریح کرد: فرمانداری ها، ادارات ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، هیات های ورزشی و بازرسان استانداری بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی نظارت خواهند داشت.

براساس برآوردهای دو ماه پیش اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی، شیوع ویروس کرونا، باعث کاهش ۱۲ میلیارد ریالی درآمد باشگاه‌های خصوصی این استان و متضرر شدن بسیاری از مربیان و باشگاه‌داران شده است.

خراسان شمالی ۲۹ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در قالب ۴۹ هیات ورزشی فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =