سی ان ان :امارات متحده عربی نگران شکست ترامپ در انتخابات است

تهران – ایرنا - تحلیل‌گر شبکه خبری سی ان ان معتقد است امارات متحده عربی از بیم احتمال پیروزی جو بایدن و شکست ترامپ درانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، عجله دارد که موضوع عادی سازی روابط با اسرائیل را هر چه سریع تر نهایی کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، جان دیفتریوس گفت امارات بیم آن دارد که در صورت انتخاب نشدن مجدد دونالد ترامپ و رسیدن ریاست جمهوری آمریکا به جو بایدن، او سیاست متفاوتی درباره منطقه خاورمیانه خواهد داشت که می تواند کار را برای اماراتی ها دشوار کند.

دیفتریوس افزود: به همین خاطر است که امارات تلاش دارد تا در سایه تفاهمات اقتصادی، روابط با اسرائیل را تحکیم بخشد . امارات بعنوان یک کشور کوچک درمنطقه خلیج فارس  احساس آسیب پذیری می کند و جدای از اینکه از سوی امریکا حمایت می شود،  به  تحکیم روابط خود  با اسرائیل می اندیشد.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و  امارات عربی متحده ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی کردند. 

قرار است توافقنامه عادی سازی روابط ابوظبی و منامه با تل آویو امروز (سه شنبه) در مراسمی به میزبان واشنگتن و با حضور سران این رژیم ها رسما امضا شود. 

اقدام بحرین و امارات برای برقراری روابط رسمی با رژیم صهیونیستی، محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی را به دنبال داشته است.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =