طرح جامع شهر زنجان بسیاری از معضلات شهری را کاهش می‌دهد

زنجان- ایرنا - استاندار زنجان گفت: بسیاری از مکافات ها و مشکلات کنونی شهر زنجان از قبیل باغ شهرها، گاوازنگ، منطقه دو اسب و حتی حاشیه شهرها از نبود طرح جامع نشات می گیرد که تحقق و تصویب نهایی آن مبتنی بر اساس اصول، به صورت علمی و آینده نگرانه، از بروز چنین مسائلی پیشگیری می کند.

فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به طرح جامع شهر زنجان افزود: این طرح طی ۸ سال گذشته  به هر دلایلی مصوب نشده که در این میان البته منکر خدمات ارائه شده دیگران نیستیم.

وی اضافه کرد: طی  سال های گذشته خدمات بسیار و ارزشمندی و بزرگی در این شهر انجام گرفته که جای تقدیر دارد، اما بروز اتفاقات بدون نگرش منطقی موجب مشکلاتی شده است.

این مسؤول ادامه داد: اگر یک طرحی در زمان معقول خود رخ ندهد  تصمیم گیری در شرایط اطمینان را  با بی اطمینانی و  عدم تعارض مواجه می کند.

وی اظهار داشت: طرح جامع شهر زنجان از جمله طرح های مهم محسوب می شود  که در اسرع وقت باید  نسبت به مصوب شدن آن اقدام شود که در مجموع  اعضای  جلسه،  با کلیت آن موافق بوده و بحث ندارند.

استاندار زنجان ادامه داد:  نکات و ابهاماتی در خصوص این طرح وجود دارد که باید پاسخ لازم  به آن ها داده شده و یا به آن افزوده شود و در این ارتباط مشاور طرح مطالعات خوب و جالبی را در خصوص طرح یاد شده انجام داده است.

وی تاکید کرد: به دلیل  اهمیت و ارزش این طرح، ابهامات مطرح شده از سوی مدیران دستگاه های متولی امر رفع و مشاوره طرح  نیز مبتنی بر مستندات ارائه شده موضوعات را برطرف کند.

حقیقی افزود: روند طرح جامع شهری زنجان به لحاظ کار کارشناسی انجام گرفته و هم در شورای اسلامی شهر و شهرداری زنجان خوب بوده و جلسه امروز نیز با هدف ارائه  نظرات، دیدگاه ها و پاسخ گویی به ابهامات و یا گنجاندن نظرات منطقی برگزار شد.

وی اظهار داشت:برای عملیاتی شدن طرح جامع شهر زنجان باید واقع بینانه تر  و شفاف تر به آن نگریسته شود و از طرفی قرارداد طرح تفضیلی شهر زنجان نیز باید منعقد شود که در این رابطه طی جلسه آینده تصمیم گیری لازم اتخاذ خواهد شد.

استاندار زنجان ادامه داد: لازم است دغدغه های مطرح شده در این جلسه به صورت دقیق بررسی و طی جلسه آینده  پاسخ داده شود و مشاور طرح هم توضیحات  بیشتری را  ارائه  کند تا در فرآیند تصویب تسریع شود چرا که تحقق این مهم طی سال های گذشته بسیاری از مشکلات و معضلات این شهر را کاهش می داد.

وی خاطرنشان کرد: همه بر توسعه شهر اتفاق نظر دارند که  با تصویب نهایی طرح جامع شهر  زنجان از بی قانونی ها  و انجام کارهای خود سرانه در این  زمینه  جلوگیری خواهد شد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =