استاندار اصفهان: توسعه دولت الکترونیک به سلامت نظام اداری کمک می‌کند

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: توسعه دولت الکترونیک به شفاف سازی خدمات و سلامت نظام اداری کمک می‌کند.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه شنبه در شورای راهبردی توسعه مدیریت استان در استانداری اظهارداشت: زمینه‌ها و فرصت‌های خوبی برای اجرای کامل دولت الکترونیک در این استان وجود دارد و باید زیرساخت های آن در این خطه مهیا شود.  

وی با اشاره به اهمیت ارائه خدمات دولت الکترونیک در استان بر ضرورت تقویت، مشارکت و تجهیز کامل زیر ساخت های دولت الکترونیک تأکید کرد.

استاندار اصفهان  با اشاره به این که نقش دولت الکترونیک در روزهای شیوع کرونا بیشتر و بهتر مشخص ‌شد، افزود: کشورهایی که از زیر ساخت‌های بهتری در این زمینه برخوردار بودند کمتر درگیر مسائل اداری شدند و تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کردند.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا و ماندن در خانه، فرصت خوبی برای تمرین اجرای دولت الکترونیک بود  اضافه کرد: دولت الکترونیک ابعاد و کارایی‌های  مختلف و خوبی دارد و همه باید برای اجرایی کردن آن فعال شوند.

رضایی با اشاره به برگزاری جشنواره شهید رجایی به منظور معرفی و تقدیر از دستگاههای اجرایی برتر استان اصفهان افزود:تمامی دستگاههای اجرایی استان با توجه به مأموریت‌ها، منابع و نیروی انسانی که در اختیار دارند مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان کرد:ارزیابی عملکرد دستگاههای استان در جشنواره شهید رجایی بر مبنای شاخص‌های شفاف، دقیق و با دقت عمل انجام خواهد شد.

دولت الکترونیک به معنای اطلاع‌رسانی و ارائه خدمت به موقع، دقیق و کارا در همه ساعت‌های شبانه‌روز از طریق وسایل ارتباطی شامل تلفن، اینترنت و شبکه های اجتماعی است که بکارگیری آن در بخش‌های مختلف دولت برای افزایش بهره‌وری و ارتقای سطح خدمات رسانی بوده و مهمترین نتیجه آن، افزایش رضایت مردم و پیشگیری از بروز فساد است.
دولت الکترونیک به عنوان بستر و فرآیند مدیریت بدون کاغذ در حکومت مطرح است و در آن بسیاری از ارتباطات بین اداره‌ها(با هم و با مردم) از طریق کانال‌های چند رسانه‌ای صورت می‌گیرد.
این فرایند باعث می‌شود همه شهروندان، شرکت‌های تجاری، سازمان‌های دولتی و کارمندان دولت از طریق وب سایت‌ها در شبکه اینترنت و بدون محدودیت مکانی و زمانی به اطلاعات و خدمات دولتی دسترسی پیدا کنند.

در این جلسه در خصوص ارزیابی دستگاههای اجرایی و برگزاری جشنواره شهید رجایی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت استان به ریاست استاندار اصفهان وسایر اعضا برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =