۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84039757
۰ نفر

برچسب‌ها

همراهی  مدرسه و خانواده  در البرز نباید قطع شود

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: پیوند و همکاری مدرسه و خانواده درسال تحصیلی جدید نباید به دلیل حاکم بودن وضعیت کرونایی قطع شود.

سالار قاسمی روز سه شنبه در نشست با مدیران مدارس این استان دربستر شاد اظهارداشت: امسال شرایط کرونایی سبب شد تاه شعار مدرسه محوری در عرصه تعلیم و تربیت حاکم شود لذا مدیران مدارس و اعضای شورای مدرسه باید به گونه ای اقدام کنند که دانش آموزان به صورت حضوری و غیرحضوری زیرپوشش برنامه آموزشی و تربیتی قرارگیرند.
وی با اشاره به اینکه درآموزش و پرورش البرزحتی یک دانش آموز نباید ازتحصیل بازبماند، خاطرنشان کرد: به هر روشی که برای مدیران امکان پذیراست باید دانش آموزان درجریان فرآیند آموزشی فعال باشند.

قاسمی  تصریح کرد: تقویت ارتباط خانه و مدرسه به منظورایجاد تعامل لازم بین والدین و معلمان درراستای نظارت برفرآیند آموزش ، ایجاد همدلی و کاهش دغدغه ها درمدارس البرز ضروری است.
وی بیان داشت: یکی از انتظارات ما این است که  امسال تعامل بین مدیران مدارس و اولیا درسطح بالایی باشد.
قاسمی با بیان اینکه مشاوران مدارس البرز نقش موثری درایجاد تعامل و بررسی وضعیت تحصیلی دانش آموزان دراین شرایط خاص تحصیلی دارند، اضافه کرد: ساعات درسی و نحوه  ارائه درس ها درمدارس استان باید با دقت ارزیابی شود تا کیفیت آموزشی آسیب نبیند.
مدیرکل آموزش و پرورش البرزبا اشاره به اینکه همه مدیران مدارس موظف به حضور در نشست رسانه ای شاد هستند، خاطرنشان کرد: وضعیت حضور مدیران مدارس استان در این شبکه و همچنین چگونگی فعالیت مدارس به صورت حضوری و غیرحضوری درمدارس  رصد می شود.
وی بیان داشت: تهدید ویروس کرونا در مدارس را باید با خودباوری و خلاقیت تبدیل به فرصت کنیم.
استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز در ۲ هزار و ۷۸۳ کد مدرسه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =