۶۵۰ بسته آموزشی از محل درآمد موقوفات در چهارمحال و بختیاری توزیع شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری از توزیع ۶۵۰ بسته نوشت‌افزار با عنوان "مهر تحصیلی" بین دانش‌آموزان نیازمند این استان از محل درآمد موقوفات خبر داد.

حجت‌الاسلام حسن امیری روز سه‌شنبه در رزمایش " مهر تحصیلی" در امامزاده حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد که با حضور نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و استاندار برگزار شد، افزود: این بسته‌های آموزشی که به ارزش ۲ تا ۲.۵ میلیون ریال در قالب نوشت‌افزار است، با کمک خیران و درآمد موقوفات استان تهیه شده است.

وی از تعطیل شدن فعالیت مرکز نگهداری ایتام در شهرکرد به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا ۱۰۰ کودک پسر بی سرپرست در این مرکز از محل درآمد موقوفه نگهداری می‌شدند.

امیری اظهار داشت: برای حمایت از ایتام دختر نیز یک مرکز نگهداری در دست احداث است که برای احداث این مرکز زمین مورد نیاز تامین شده و در حال رایزنی برای جذب خیر برای ساخت مرکز هستیم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا هفت کارگاه تولید ماسک در بقاع متبرکه استان فعال شده است که تاکنون ۳۵۰ هزار ماسک در این کارگاه‌ها تولید و بین مردم توزیع شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: در این مدت ۳۵ هزار لیتر آب ژاول در بقاع متبرکه و یکهزار و ۱۰۰ بسته موادغذایی تهیه و توزیع شده است.

وی افزود: در روز عید سعید غدیرخم نیز ۶ هزار و ۸۰۰ پرس غذای گرم و ۱۰ گوسفند ذبح شده در بین نیازمندان توزیع شد.

به گفته وی، در طرح ضیافت همدلی در ماه مبارک رمضان نیز چهار هزار بسته مواد غذایی و ۲۱ هزار افطاری در استان با محوریت بقاع متبرکه و ۱۳ جهیزیه به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال توزیع شده است.

وی به توزیع ۲ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی در ایام محرم و ۳۴ هزار پرس غذای گرم خبر داد وگفت: در این مدت ۳۲ هزار ماسک در ایام محرم تولید و توزیع شده است.

امیری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا بیش از یکهزار نفر از فعالان و شاغلان در حاشیه بقاع متبرکه بیکار شدند که رفع مشلات مالی و اقتصادی این قشر تلاش همه را می‌طلبد.

به گزارش ایرنا، بیش از یکهزار و ۷۰۰ موقوفه با سه هزار و ۶۶۰ رقبه در استان چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده ‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =