فرماندارگناوه: بومی‌ها اولویت سرمایه‌گذاری درحوزه آبزی‌پروری قرار گیرند

گناوه - ایرنا - فرماندار گناوه گفت: آبزی‌پروری از مزیت‌های نسبی و مهم این شهرستان است که باید از ظرفیت سرمایه‌گذاران بومی در اجرای طرح‌های این حوزه بویژه در تکمیل زنجیره تولید استفاده و مدنظر قرار گیرند.

به گزرش ایرنا، غلامرضا مهرجو روز سه شنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی این شهرستان افزود: یکی از طرح‌های مهم در حوزه آبزی پروری این شهرستان طرح شهرک شیلاتی پرورش میگوی رودشور است که توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در دست احداث است.

وی اظهارداشت: این طرح که نقش بسزایی در اشتغال زایی، ارز آوری و رونق اقتصادی منطقه دارد از مصداق بارز و عینی تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

مهرجو گفت: طرح دردست احداث شهرک شیلاتی پرورش میگوی این شهرستان از طرح‌های مهم در کشور است که  باید دیگر شهرستان‌های استان از آن الگوگیری کنند.

فرماندارگناوه افزود: بسته‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آبزی‌پروری این شهرستان که توجیه لازم دارد باید تدوین و تهیه شود.

وی ادامه داد: دستورالعمل‌هایی که از مرکز کشور بویژه در امر تولید اتخاذ و ابلاغ می شود باید متناسب بادرنظرگرفتن موقعیت هر شهرستان اتخاذ و نباید یک نسخه واحدی پیچیده شود.

مهرجو بیان کرد: هر شهرستانی از استان بوشهر مزیت‌هایی مناسبی جهت جهش تولید دارد که باید متناسب با شرایط موجود آنان تصمیم گیری شود و اگر اشکال و موانعی هم بوجود اید این اختیار را داشته باشند که منطبق با قانون  برای برطرف کردن آن تلاش شود.

عضو هیات مدیره و مدیر اجرایی شرکت شیلاتی رودشور شمالی گناوه گفت: در این شهرک کارهای عملیاتی خوبی صورت گرفته و  احداث کانال، جاده‌های دسترسی و دستک‌ها در دریا با پیشرفت خوبی مواجه است که امیدوریم تا پایان آذر امسال تکمیل شود.

احمد زاهدی افزود: یکی از مشکلات سرمایه‌گذاران این مجتمع سخت گیری‌های بانک کشاورزی از جمله در تامین وثیقه زیاد است که فشار مضاعفی بر آنان وارد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه مجتمع شیلاتی رودشور شمالی گناوه از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و در راستای فرامین رهبرمعظم انقلاب با محوریت جهش تولید است باید بانک کشاورزی تاحدامکان از سرمایه‌گذاران حمایت کند و در رفع مشکلات ایجادشده بکوشد.

شهرستان ساحلی گناوه از قطب‌های مهم  پرورش و تولید میگو در استان بوشهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =