۲۵ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84039721
۰ نفر

برچسب‌ها

شکارچی حیات وحش در خلخال دستگیر شد

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال از دستگیری شکارچی متخلف و غارتگر حیات وحش که اقدام به شکار غیرقانونی در فصل ممنوعه شکار در منطقه حفاظت شده این شهرستان می‌کرد، خبر داد.

مهدی کسایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محیط‌بانان و ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست خلخال با گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده آق‌داغ در بخش خورش‌رستم این شهرستان موفق شدند یک شکارچی را هنگام شروع و اقدام به شکار پرندگان وحشی در زیستگاه‌های حساس این منطقه دستگیر کنند .

او گفت: از متخلف دستگیر شده یک قبضه اسلحه شکاری دول روی هم، چهار تیر فشنگ ساچمه زنی، ۲ کیلو ساچمه و یک قطعه لاشه کبک کشف و ضبط شد.

کسایی افزود : علاوه بر ممنوعیت شکار در فصل ممنوعه هرگونه اقدام به شکار در فصول غیرممنوعه نیز در مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست از جمله منطقه وسیع حفاظت شده آق‌داغ خلخال ممنوع می‌باشد و شکارچی متخلف پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی منطقه تحویل داده شد.

منطقه حفاظت شده آق‌داغ به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است و یکی از مناطق غنی حیات وحش و از زیستگاه‌های بزرگ حیات وحش استان اردبیل در منطقه جنوب این استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =