فعالیت تجاری مرز مهران در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود

ایلام- ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: فعالیت تجاری مرز مهران به منظور تسهیل صادرات و تردد کامیون‌های عراقی در روزهای تعطیل نیز انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم‌زاد روز چهارشنبه در نشست ویدئوکنفرانس مسوولان وزارت کشور در خصوص بررسی مسایل و مشکلات مرز مهران از فعالیت شبانه‌روزی مرز بین‌المللی مهران خبر داد و افزود: هیچ وقفه‌ای در طول شبانه‌روز برای فعالیت در این مرز وجود ندارد و تا زمانی که بار و کالا وجود داشته باشد گمرک به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی از غیر فعال بودن رایزن اقتصادی عراق در سه ماه اخیر انتقاد کرد و اظهار داشت: باید پیگیری شود تا رایزن اقتصادی عراق دوباره فعالیت خود را شروع کند تا بتوانیم با توان بیشتری در مسایل اقتصادی ۲ کشور و بحث تجارت و صادرات کالاها فعالیت داشته باشیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام گفت: مرز مهران باید از نظر تامین زیرساخت‌ها به عنوان دروازه عتبات عالیات و یک گذرگاه بین‌المللی دیده شود.

رستم‌زاد افزود: در ایام اربعین، این مرز بین‌المللی به دلیل برخورداری از مزیت نزدیکی تا مرکز عراق و همچنین امنیت بالا یکی از پرترددترین مرزهای کشور است و سالانه بیش از شش میلیون نفر به ویژه در این ایام از آن تردد می‌کنند.

وی افزود: باید نگاه ویژه ای به توسعه زیرساخت های این مرز صورت بگیرد و مسایل و مشکلات آنها به صورت دقیق بررسی و برطرف شود.

رستم‌زاد همچنین از مقامات ارشد کشوری خواست: از طریق وزارت امورخارجه با مقامات ارشد دولت مرکزی عراق در خصوص رفع برخی مشکلات به ویژه راه‌اندازی بازارچه چنگوله و رفع محدودیت برای صادرات برخی کالاها و همچنین ترانزیت یکسره کالا در عراق پیگیری لازم را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، در این نشست مدیرکل گمرک ایلام نیز گزارشی از وضعیت صادرات و مسایل و مشکلات مرز بین‌المللی مهران مطرح کرد و همچنین مقامات ارشد وزارت کشور و امور مرز با تاکید بر اهمیت فعالیت مرز مهران برای کشور بر ضرورت رفع مسایل آن به ویژه در بحث زیرساخت‌ها تاکید کردند.

مرز بین المللی مهران یکی از پرترددترین مرزهای کشور در امر کالا و تردد زوار است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =