شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه سمنان ۹۶ میلیارد ریال تولیدات فروختند

سمنان- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: شرکت های فناور پارک علم و فناوری دانشگاه ۹۶ میلیارد ریال فروش محصول داشتند.

به گزارش ایرنا، علی حقیقی اصل روز سه شنبه به رسانه ها بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان زیادی در استان فعالیت دارند که بخشی از آنها در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند که پارسال بیش از ۹۰ میلیارد ریال فروش محصول داشتند .
وی گفت : در مجموع حدود  ۱۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت می‌کنند که محصولات بسیار ارزشمندی را تولید و روانه بازار کرده اند.
حقیقی اصل با بیان اینکه یکی از رسالت های ایجاد پارک های علم و فناوری ایجاد اشتغال در کنار پرورش ایده ها است افزود : اشتغال محقق شده توسط شرکت های فناور درسال ۱۳۹۸ به صورت پاره وقت و تمام وقت ۴۷۵ نفر بود .
وی از کمک به واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌ها و بازارهای داخلی و خارجی خبر داد و گفت: در همین راستا بخشی از هزینه‌های حضور این واحدها در نمایشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی پرداخت می‌شود تا زمینه بهتری برای عرضه تولیدات این واحدها فراهم شود.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به اقدام این مجموعه علمی در حمایت از شرکتهای فناور این پارک دانشگاهی اشاره کرد و گفت : اختصاص تسهیلات ویژه اعتباری از منابع پارک علم و فناوری برای هر شرکت فعال در زمینه مقابله با کرونا ، تخفیف ۵۰ درصدی در اجاره دفاتر شرکتها برای ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ ، تعویق ۲ ماهه بازپرداخت تسهیلات حمایتی شرکتهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا ، برگزاری ۲۰ برنامه آموزشی مرتبط با نیاز فناوران، و معرفی ۷ شرکت فناور آسیب دیده از بیماری کرونا به معاونت علمی و فناوری برای اخذ تسهیلات کرونا، از جمله این اقدامات است .

دانشگاه سمنان دانشگاه مادر منطقه بیش از ۱۲ هزار دانشجو و ۳۷۰ عضو هیات علمی دارد و در زمره یک درصد دانشگاه های تاثیرگذار علمی دنیا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =