واکنش تند دارالافتا اهل سنت عراق به اقدام خیانت‌آمیز بحرین و امارات

بغداد - ایرنا - سخنگوی «دارالافتا» اهل سنت عراق روز سه شنبه در سخنانی شدیداللحن اقدام خیانت‌آمیز دو شیخ‌نشین امارات و بحرین را در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی محکوم کرد.

«شیخ عامر البیاتی» سخنگوی دار الافتاء اهل سنت عراق در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، اقدام دو شیخ‌نشین امارات و بحرین در برقراری رابطه با «رژیم جنایتکار صهیونیستی» را «خنجر زدن از پشت به اعراب» و «خیانت به ملت مظلوم فلسطین» توصیف کرد.

 وی تاکید کرد که اقدام بحرین در امضای توافقنامه عادی‌سازی روابط با رژیم جنایتکار صهیونیستی همانند خنجری است که قبل از آن نیز شیخ‌نشین امارات از پشت به اعراب زد و به ملت مظلوم فلسطین خیانت کرد.

البیاتی ادامه داد که مساله عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی، سیاست حساب شده‌ای است که آمریکا و صهیونیست‌ها برای نابود کردن آینده اعراب ترسیم کرده‌اند.

وی افزود که برخی حکام عرب با این‌گونه اقدامات تصور می‌کنند انتظارها و اهداف اربابانشان را برآورده خواهند کرد، غافل از اینکه خشم و بیزاری ملت‌های عربی و اسلامی را در دفاع از فلسطین عزیز به دنبال خواهد داشت.

به گفته وی، حکام عربی که اقدام به برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی می‌کنند، تنها ذلت و ننگ همانند همه جنایتکاران در هر کجا که هستند، با خود به دنبال خواهند کشید.

البیاتی تاکید کرد که دارالافتا اهل سنت با همه علما و مشایخ و در راس آنها مفتی جمهوری عراق علامه دکتر «مهدی بن احمد الصمیدعی»، اقدام دو دولت بحرین و امارات در برقراری رابطه با رژیم جنایتکار صهیونیستی را محکوم می‌کند.

عراق از جمله کشورهای عربی است که در سطح سیاسی، اجتماعی و نهادهای دینی و فرهنگی واکنش‌های تندی نسبت به اقدام دو شیخ‌نشین امارات و بحرین در برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی داشته است.

این در حالی است که دولت عراق تاکنون موضع رسمی در قبال سیاست عادی‌سازی برخی حاشیه‌نشین‌های خلیج فارس با رژیم صهیونیستی که با حمایت آمریکا صورت می‌گیرد، نداشته و به سیاست سکوت اکتفا کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =