بنیاد مسکن خراسان شمالی هزار و ۲۸۲ خانوار شهری را خانه‌دار کرد 

بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: هزار و ۲۸۲ واحد مسکونی با کمک‌ این بنیاد و مشارکت مردم،  از سال ۹۲ تاکنون در شهرهای استان ساخته شده است.

حسین جزمی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت تدبیر و امید، توجه ویژه ای به تامین مسکن برای محرومان و قشر کم درآمد داشته و از این رو تلاش بر این بوده است تا تامین مسکن شتاب بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس استان، هزار و ۹۴۶ واحد مسکونی در قالب ۳۳ پروژه در شهرهای استان ساخته شده که حدود ۶۶ درصد آن در دولت یازدهم و دوازدهم محقق شده است.

جزمی با اشاره به اینکه اکنون اجرای ۷۱۵ واحد مسکونی برای شهروندان استان در حال انجام است، گفت: ۵۴۲ واحد از سال ۹۸ وارد مرحله اجرایی شده و ۱۷۳ پروژه هم امسال عملیاتی شده است.

سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این واحدهای مسکونی در شهرهای بجنورد، تیتکانلو، چناران شهر، ایور، درق، زیارت و سنخواست در حال اجرا است و عمده آن به صورت مشارکتی ساخته می شود.

وی با بیان اینکه رویکرد در اجرای پروژه ها، مشارکت مردم است،  گفت: بنیاد مسکن برای اجرای این پروژه ها، تسهیلات ارزان قیمت از محل طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی پرداخت می کند، علاوه بر آن زمین هم با قیمت پایین در اختیار افراد قرار می گیرد.

سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان شمالی با اشاره به اجرای مسکن مهر، اظهار داشت: تاکنون پنج هزار و ۴۳۵ واحد مسکن مهر در ۱۴ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان به بهره برداری رسیده است.

جزمی خاطرنشان کرد: رویکرد این بنیاد، تامین مسکن برای اقشار کم درآمد است و ۹۹ درصد از جامعه هدف از اقشار محرومی هستند که از حمایت نهادهای حمایتی برخوردار نیستند.

وی با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۹۱ به استان، گفت: در سفر معظم له، اجرای هزار واحد مسکونی در شهرهای استان مصوب شد که از این تعداد، ۶۰۰ واحد مسکونی در شهر بجنورد و ۴۰۰ واحد مسکونی در سایر شهرها بوده است.

سرپرست معاونت مسکن شهری بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: واحدهای مسکونی دیگر شهرهای استان به طور ۱۰۰ درصد ساخته و به متقاضیان تحویل شده است و در شهر بجنورد هم تنها ساخت ۱۴۴ واحد باقی مانده که در حال پیگیری است.  

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستاها سکونت دارند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =