روزانه بیش از ۲ هزار تن کالا از پایانه مرزی دوغارون به افغانستان صادر می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر پایانه مرزی دوغارون گفت: روزانه دو هزار و ۵۰۰ تن کالا از این پایانه در شرق خراسان رضوی به افغانستان و بازارهای هدف در این کشور صادر می‌شود.

کریم نوایی نظامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیمان، میلگرد، بنزین و گاز مایع از مهمترین اقلام صادراتی هستند که روزانه با ۱۰۰ دستگاه کامیون به افغانستان صادر می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر روزانه افزون بر ۲ هزار تن انواع کالا با ۸۰ دستگاه کامیون به افغانستان ترانزیت می‌شوند که انواع لوازم اتومبیل، روغن نباتی و پارچه از مهمترین اقلام ترانزیتی به مقصد این کشور هستند.

مدیر پایانه مرزی دوغارون گفت: کالاهای ترانزیتی وارد شده به پایانه مرزی دوغارون از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان و مرز بازرگان در استان آذربایجان غربی وارد این کانون اقتصادی می‌شوند و در حال حاضر ۸۰ درصد کالاهای ترانزیتی کشور به مقصد این پایانه مرزی حمل می‌شود.

وی افزود: پایانه مرزی دوغارون در ۱۸ کیلومتری شرق شهرستان مرزی تایباد در خراسان رضوی و هم مرز با کشور افغانستان رتبه پنجم کشور در حوزه صادرات از معبرهای زمینی، رتبه سوم ترانزیت خروجی و رتبه نخست تردد مسافری با ناوگان حمل و نقل عمومی را در بین معبرهای زمینی کشور از آن خود کرده است.

نوایی نظامی ادامه داد: در سال جاری تقاضای خرید انواع کالاهای ایرانی از سوی تاجران افغانستان و کالاهای صادراتی و ترانزیتی از مرز دوغارون به این کشور ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: امسال همچنین ناوگان خروجی حمل و نقل از معبر رسمی زمینی دوغارون ۵۰ درصد افزایش داشته و ۶۰ درصد از کامیونها در این پایانه مرزی حامل کالاهای صادراتی و ۴۰ درصد دیگر حامل کالاهای ترانزیتی هستند.

مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد افزود: سالانه افزون بر ۶۵۰ هزار تن انواع کالای صادراتی و ۴۰۰ هزار تن کالای ترانزیتی از این پایانه به کشور افغانستان صادر می‌شود.

تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =