آغاز پرداخت وام خسارت کرونا به باشگاه‌های ورزشی گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت که پرداخت تسهیلات جبران خسارت کرونا با اعطای ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال وام به چند باشگاه‌ ورزشی خصوصی این استان آغاز شد.

قاسمعلی برزمینی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۳۰۰ باشگاه ورزشی خصوصی فعال گلستان به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع کرونا و تعطیلی طولانی مدت حدود ۴۰ میلیارد ریال زیان دیدند که پرداخت خسارت به واجدین شرایط پس از راستی آزمایی و بررسی کارشناسان انجام خواهد شد.

وی افزود: همچنین ۲۰۸ مکان ورزشی دولتی واگذار شده گلستان به بخش خصوصی از اوایل اسفند سال گذشته با شیوع کرونا تعطیل شد که با توجه به بخشش اجاره بها، ۱۴ میلیارد ریال به اداره کل ورزش و جوانان استان خسارت مالی وارد گردید.

برزمینی همچنین افزایش زیرساخت های ورزشی را یکی از اولویت های مهم استان دانست و گفت: گلستان ۱۳۰  پروژه نیمه تمام ورزشی در مناطق گوناگون دارد که امیدواریم با جذب به موقع اعتبارات تا پایان امسال ۲۰ پروژه از مجموع این طرح های نیمه تمام به بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد که اولویت جذب اعتبارات برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام با پروژه‌های دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز چهارشنبه گفت: با فوت ۱۷۹ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۲۳ هزار و ۶۳۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =