اندیشمند بحرینی: توافق آل خلیفه با تل‌آویو امنیت منطقه را تهدید می‌کند

تهران - ایرنا - «راشد الراشد» اندیشمند اسلامی و از رهبران گروه‌های سیاسی بحرین امروز (سه شنبه) با انتشار پیامهایی در فضای مجازی در مخالفت با توافق عادی‌سازی روابط رژیم آل خلیفه با اسرائیل، آن را تهدیدی برای امنیت تمام کشورهای منطقه دانست.

به گزارش ایرنا، الراشد در خصوص اعلام عادی‌سازی روابط آل خلیفه با رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود نوشت: این توافق به معنای نابودی تمامی چالش‌ها در برابر مسیر نفوذ صهیونیست‌ها در منطقه خلیج فارس بوده و راهی برای توطئه‌افکنی رژیم اشغالگر فلسطین در منطقه و متشنج شدن اوضاع امنیتی و اعلام جنگ با کشورهای محور مقاومت  است که پیامدهای خطرناکی برای رژیم غاصب حاکم بحرین و کل حوزه خلیج فارس به همراه دارد.

وی افزود: اعلام عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی به مثابه «تیر خلاص بر پیکر بی جان جامعه کشورهای عربی است» که رهبران آن به دروغ مدعی دفاع از آرمان مردم فلسطین هستند که نقاب تزویر و دروغ آنان را بیش از پیش برملا می‌سازد.

اندیشمند بحرینی اضافه کرد: رژیم غیر مشروع آل خلیفه به تنهایی جرأت چنین اقدام متهورانه را نداشته و ندارد. اگر چراغ سبز و حمایت‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و دادن امتیازهای بسیار نبود ، مخاطرات استراتژیک بازکردن پای صهیونیست به منطقه خلیج فارس که بزرگترین تهدید امنیتی و برهم زدن آرامش منطقه حداقل اثر آن است را به جان نمی‌خرید.

 الراشد نوشت: این رویداد آمریکایی - صهیونیستی، در واقع دور کردن رژیم آل خلیفه از چالش‌های منطقه‌ایی و جنگ توازن قدرت در منطقه است که پس از انقلاب شکوهمند ۱۴ فوریه مردم بحرین، ادعای مردمی بودن خود را از دست داده و بیش از گذشته ماهیت آنها را برای جهانیان آشکار کرده است.

الراشد با تاکید بر اینکه چهره جهان عرب و رژیم‌های آنها با اقدامات اخیر در عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بیش از پیش برای ملت‌های اسلامی و عربی شناخته شد، گفت: بسیاری از صاحب‌نظران بر این نکته تاکید دارند که هیمنه و غرور پوشالی آل خلیفه پس از انقلاب مردمی بحرین بیش از پیش برهم ریخته و فروپاشیده است و امروز آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها حکومت خاندان حاکم در بحرین را به شدت به خطر انداخته‌اند.

این اندیشمند بحرینی با اشاره به نتایج عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از جانب برخی کشورهای عربی تصریح کرد: نقاب‌های تزویر و دروغ رژیم‌های عربی که مدعی حمایت از آرمان فلسطین هستند، برداشته شده، ولی ملت فلسطین را در اراده گرفتن حقوق مشروع و استراتژیک خود مصمم‌تر نموده است.

او از ملت‌های اسلامی و عربی خواست تا بیش از گذشته هوشیار باشند و سرزمین‌های اسلامی و عربی خود را از چنگال اشغالگران بیرون آورند و عناوینی چون مذهب و قومیت و نژاد و غیره و سایر شعارهای تفرقه‌افکنانه و پوشالی را کنار بگذارند و یک امت واحده شده و دست در دست یکدیگر حق خود را از استعمارگران و غاصبان بستانند.

الراشد به رژیم آل خلیفه نیز پیشنهاد کرد که به آغوش مردم بحرین برگردد و این لحظات سخت و ویران کننده را با رد این تصمیم دولت آمریکا جبران کرده و عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها را ملغی نماید که در غیر این صورت باید در انتظار کابوس نابودی و فروپاشی حکومتشان در بحرین بنشینند، زیرا آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها آنها را در لحظات سخت و سرنوشت ساز رها خواهند کرد و مانند دیگر حاکمان ستمگر جهان عرب به زودی به زباله‌دان تاریخ خواهند پیوست.

قرار است که امروز در کاخ سفید و در حضور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، امارات و بحرین قرار داد عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را امضا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =