دانش‌آموزان همیاران سلامت خانواده‌های خود باشند

زنجان - ایرنا - فرماندار ابهر گفت: در شرایط فعلی که امکان تعطیلی همه فعالیت‌های جامعه به دلیل شیوع کرونا وجود ندارد دانش‌آموزان باید همیاران و پیام‌رسان سلامت برای خانواده‌های خود باشند.

وجیه الله نوروزی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ابهر با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی، اظهار داشت: امروزه همه جوامع درگیر موضوع کرونا هستند و نمی‌توان همه فعالیت های جامعه را تعطیل کرد بویژه در زمینه مدارس که با تعطیلی آن یک عده هم از ظرفیت کلاس‌های خصوصی سواستفاده خواهند کرد.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس، افزود: همان‌گونه که برای مدارس شهری شاخص در نظر گرفتیم باید برای مدارس روستایی هم با در نظر گرفتن شاخص هایی از شروع آلودگی جلوگیری کنیم.
فرماندار ابهر تصریح کرد: بر همه افراد در همه رده‌های مرتبط تکلیف است که شاخص ها را در روستاها هم رعایت کنند و مدیران باید از برگزاری کلاس بالاتر از ظرفیت ابلاغ شده خودداری کنند و اگر الزامی به حضور در مدارس نیست چه اصراری دارند که ۱۷ یا ۱۶ نفر را در یک کلاس جمع کنند.
وی با تاکید بر لزوم مدیریت شرایط خاطرنشان کرد: معلم باید در مدرسه باشد و برنامه شاد به خوبی اجرا و در غیر اینصورت از ظرفیت سایر برنامه ها استفاده شود.
این مسوول با بیان اینکه در مدرسه روستای نورین مشکلی در رعایت پروتکل‌ها وجود نداشته، بیان کرد: باید شاخص هایی برای فعالیت‌های مدارس در سطح شهرستان در نظر داشته باشیم و همه مدیران مدارس در قبال مردم مسوولیت دارند.
نوروزی در بیان ضرورت تشکیل کلاس در مدرسه افزود: پس از سه ماه هنوز برنامه شاد در شهرستان راه اندازی نشده است و با این شرایط با فاصله گیری دانش آموزان از آموزش، علاقه به درس خواندن در آنها از دست می‌رود.
وی در زمینه مدارس روستایی تاکید کرد: عمده مشکل ما در حاشیه ابهر است و باید از ظرفیت خیران برای تهیه ماسک دانش‌آموزان استفاده شود البته نقش خانواده‌ها در تامین ماسک برای دانش آموز قابل چشم پوشی نیست.
نوروزی با تاکید بر آنالیز حضور دانش آموزان در مدارس تصریح کرد: معلم باید دانش آموزان خود را رصد کرده و مدیران هم ارتباط معلم و دانش آموزان را ارزیابی کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز در این جلسه با اشاره به نزدیکی به موعد اعلام نتایج آزمون سراسری و انتخاب رشته دانشگاه، اظهار داشت: ورودی های جدید ممکن است از طرف برخی از این موسسه های مشاوره و انتخاب رشته مورد سواستفاده مالی قرار گیرند و هدایت تحصیلی درستی دریافت نکنند از این رو داوطلبان دقت لازم را در انتخاب مرکز مشاوره داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =