آیا تغییرات آب و هوا باعث افزایش شیوع کرونا می‌شود؟

تهران - ایرنا - سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: میزان انتشار ویروس کرونا ارتباطی با تغییرات دما ندارد اما با سرد شدن هوا به دلیل آن که افراد تمایل دارند در محیط‌های سربسته بمانند سرعت انتشار ویروس بیشتر می‌شود.

با وجود گذشت ماه ها از شیوع کرونا در جهان، همچنان سوالات زیادی درباره این ویروس برای مردم وجود دارد که از جمله این سوال است که آیا تغییرات آب و هوا باعث افزایش شیوع کرونا می شود؟

سازمان جهانی بهداشت (WHO) به پُرتکرارترین سوالات کرونایی جست و جو شده در گوگل پاسخ داد که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این پاسخ ها را در گزارشی منتشر کرد که در ذیل می خوانید:

آیا تغییرات آب و هوا باعث افزایش شیوع کرونا می شود؟

میزان انتشار ویروس کرونا ارتباطی با تغییرات دما ندارد اما با سرد شدن هوا به دلیل آن که افراد تمایل دارند در محیط های سربسته بمانند سرعت انتشار ویروس بیشتر می شود.

کسی که مبتلا به کرونا شده با ورود به استخر دیگران را آلوده می کند؟

مطالعات نشان می دهد کرونا از طریق آب منتقل نمی شود و تا به امروز عامل بیماری کووید - ۱۹ در آب آشامیدنی مشاهده نشده، بنابر این با شنا کردن در استخر ممکن نیست به کرونا مبتلا شوید اما اتفاقی که ممکن است رخ دهد این است که با ورود به استخر شلوغ، ممکن است به دیگران نزدیک شوید و اگر فردی مبتلا به کرونا باشد ممکن است شما را نیز بیمار کند.

بنابر این اگر قصد شنا و رفتن به استخر را دارید بهتر است فاصله فیزیکی خود با دیگران را حفظ کنید.

آیا پشه ها می توانند باعث انتقال کرونا شوند؟

خیر، پشه ها کرونا را انتقال نمی دهند، اگرچه ما می دانیم بیماری هایی همچون تب دانگه، زیکا و تب زرد از طریق نیش پشه منتقل می شود، اما کرونا ویروس از طریق نیش پشه منتقل نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha