نخستین بورسیه تحصیلی دانشگاه آزاد کشور در استان مرکزی کلید خورد

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: اعطای نخستین بورسیه تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد کشور در مراکز آموزش اراک و ساوه این استان کلید خورد.

«حسین کلانتری» روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در اراک افزود: بورسیه تحصیلی این دانشگاه با برگزاری آزمون از متقاضیان برگزار می‌شود که این آزمون  دارای ۶۰ سئوال شامل عمومی و استعداد درخشان و تخصصی در رشته مورد امتحان است.

وی بیان کرد: این بورسیه تنها برای مقطع کارشناسی است و علاقه‌مندان می‌توانند تا ۱۰ مهرماه امسال در رشته‌های فعال  واحدهای اراک و ساوه به جز حقوق، روانشنانسی، تربیت بدنی، حسابداری و مدیریت، ثبت نام کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ادامه داد: تاریخ برگزاری این آزمون، ۱۱ مهرماه جاری است و مصاحبه علمی آن در روزهای ۱۳ و ۱۴ مهرماه تعیین شده است.

کلانتری اظهار داشت: اسامی نهایی پذیرفته‌شدگان در این بورسیه تحصیلی، ۲۰ مهرماه امسال اعلام  شده و ثبت‌نام از دانشجویان از ۲۱ تا ۲۵ مهرماه صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: هزینه تحصیلی پنج درصد از افرادی که بتوانند بالاترین امتیاز در این آزمون را کسب کنند به‌صورت رایگان است،  ۲۵ درصد از هزینه ۲۰ درصد از پذیرفته‌شدگان و پنج درصد از هزینه ۷۵ درصد از پذیرفته شدگان نیز از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی اضافه کرد: هزینه در نظر گرفته شده برای بورسیه تحصیلی از درآمدهای غیرشهریه‌ای است و هیچ ارتباطی به منابع مالی شهریه‌ ندارد.

کلانتری گفت: بودجه امسال دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ۲ هزار و ۹۸۰ میلیارد ریال است که حدود ۲ برابر سال گذشته است و  یک‌هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال از این مبلغ درآمد شهریه‌ای بوده و یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال درآمد غیرشهریه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: برای سال تحصیلی جدید ۴۰۰ رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی کشور اضافه شده که دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی ۴۲ رشته از آن را ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی افزود: سه دانشکده موضوعی شامل هنر و معماری، کارآفرینی  و فرهنگ، ارتباطات و مهارت اجتماعی برای این دانشگاه تعریف شده که ایجاد ۲ دانشکده هنر و معماری و کارآفرینی در فرایند تصویب است و به ‌ودی دانشجو می‌پذیرد و دانشکده فرهنگ، ارتباطات و مهارت اجتماعی امروز (سه‌شنبه) در هیات اندیشه تصویب و زودی برای تصویب به تهران ارسال می‌شود.

حدود ۲۶ هزار دانشجو در ۱۲ واحد دانشگاهی، چهار مرکز و سه واحد سماء تحصیل می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =