مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال؛ علی نژاد: آماده میزبانی از عربستان در کشور هستیم

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال از رئیس این فدراسیون خواست که برای برگزاری دیدار ایران برابر عربستان در کشورمان محکم عمل کند و وزارت ورزش نیز حامی خواهد بود.

مجمع عمومی فدراسیون بسکتبال امروز (سه‌شنبه) با حضور مسوولان فدراسیون، روسای هیات های استانی، مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار شد. 

در این مجمع که با تاخیر یک ساعته انجام شد، «رامین طباطبایی» رئیس فدراسیون گزارشی از عملکرد فدراسیون در یک‌سال گذشته ارائه کرد و به سوالات مطرح شده پاسخ داد. 

در جریان جلسه درباره هم گروهی ایران و عربستان در مقدماتی کاپ آسیا صحبت شد. طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال اعلام کرد طی نامه هایی به فیبا آسیا و فدراسیون جهانی تاکید شده که ما هیچ مشکلی برای برگزاری دیدار با عربستان در کشورمان نداریم.

وی همچنین گفت: ما از وزارت ورزش نیز می خواهیم که حمایت‌مان کند.

علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش نیز درباره این موضوع و خطاب به طباطبایی گفت: در این راه محکم بایستید و تلاش کنید و وزارت ورزش نیز از فدراسیون حمایت خواهد کرد.  

وی همچنین گفت: در فوتبال رویه غلطی ایجاد شد اما در رشته‌های دیگر همه کشورها برای انجام مسابقه باید به ایران بیایند و اگر کشوری نیاید باید بازنده اعلام شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان درباره شرایط بسکتبال گفت: این رشته جزو ورزش‌های مهم جهان است و در آمریکا ورزش اول این کشور به حساب می آید و هواداران زیادی دارد. شرایط خوبی در گذشته داشت اما مدتی با رکود مواجه شد اما اکنون شرایط رو به رشدی دارد که مدال نقره بازی های آسیایی و سهمیه المپیک نشان دهنده همین موضوع است. 

ایران در انتخابی کاپ آسیا با عربستان، قطر و سوریه هم گروه است.

نکته جالب توجه مجمع امروز حضور مصطفی هاشمی به عنوان نماینده مربیان در مجمع عمومی بود.

طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال در خصوص وضعیت سرمربی تیم ملی، گفت: به دلیل مشخص نبودن تقویم مسابقات ملی فعلا سرمربی تیم ملی انتخاب نمی شود تا مربیان از قراردادهای باشگاهی منع نشوند.  

فدراسیون بسکتبال اعلام کرده سرمربی تیم ملی نباید در لیگ تیم‌داری کند.  

محمد جمشیدی ملی پوش تیم شهرداری گرگان نیز نماینده بازیکنان بود که در این جلسه حضور نداشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =