سرمایه گذاری ۵۸۰ میلیارد تومانی در شهرک های صنعتی البرز

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز اعلام کرد که از ابتدای امسال تاکنون ٥٨٠ میلیارد تومان در شهرک های صنعتی استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش چند برابری دارد.

علی مهدی پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اعمال معافیت شعاع ١٢٠ کیلومتری برای شهرک صنعتی اشتهارد و همچنین قرارگیری شهرک های صنعتی اشتهارد و کوثر در محدوده مناطق کمتر توسعه یافته ، بیشترین سرمیاه گذاری ها در این ۲ شهرک بوده است .

وی اضافه کرد: در سال جهش تولید با حمایت مسوولان استان البرز  یک هزار و٥٠٠ نفر در این شهرک های صنعتی استان البرز جذب بازار کار شدند.

وی با بیان اینکه تلاش ما بر حمایت از تولید وتوسعه اشتغال در استان است افزود: همچنین در همین مدت ٥٦ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ٣٠٠ میلیارد تومان و اشتغال زایی یک هزار نفر در شهرک های صنعتی استان البرز به بهره برداری رسیده است.

اکنون این استان دارای سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی است که به گفته مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان و طبق آخرین  بررسی ها ۷۰ درصد آنها فعال و مابقی نیمه فعال هستند. 

استان البرز دارای ۱۳ شهرک و منطقه صنعتی دولتی و خصوصی است که عملیات ساخت سه شهرک صنعتی دیگر نیز در حال انجام است.

از مجموع کل واحدهای تولیدی و صنعتی استان البرز حدود سه هزار واحد تولیدی آنها کوچک و با اشتغالزایی کمتر از ۵۰ نفر راه اندازی شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha