راهپیمایی اربعین ۹۹ بدلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

تهران - ایرنا - رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: به دلیل شیوع کرونا و با هدف جلوگیری از گسترش این ویروس، راهپیمایی اربعین ۹۹ در ایران و عراق لغو شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی روز سه شنبه در نشست خبری افزود: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و لغو راهپیمایی اربعین، برگزاری آیین های مذهبی و فرهنگی در سراسر کشور جایگزین خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه مراسم های مذهبی و فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد، اظهار داشت: این مراسم ها با شعار «حسین(ع) سفینه نجات است» همزمان در کشورهای مختلف و به صورت مجازی نیز برگزار خواهد شد.

احمدی تصریح کرد: با توجه به تدوین برنامه ها در نظر گرفته شده و براساس زمان بندی ها، در کنار بخش های مختلف قرآنی، شعر، ادب، فرهنگ و دیگر برنامه های مذهبی ۱۷ همایش منطقه ای و بین المللی در کشورهای مختلف نیز بر گزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری برخی برنامه های مذهبی و فرهنگی در کشورهای همانند آفریقا، اروپا، غرب آسیا، آمریکا لاتین و غیره در سطوح مختلف گفت: برخی از این همایش ها به صورت پژوهشی و با حضور اندیشمندان به صورت گفت وگو و تبادل نظر انجام می شود.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی اظهار داشت: در این همایش ها با حضور اساتید ادیان مختلف، در مورد امام حسین(ع) به عنوان محور هم گرایی است به بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اربعین «پیروزی مقاومت» نامگذاری شده، همایش ها مختلفی نیز به صورت مجازی در دانشگاه های کشور برگزار می شود.

احمدی اظهار داشت: انتشار ۱۲ نشریه در خصوص اربعین به ۹ زبان زنده دنیا از دیگر  اقداماتی است که به انجام رسیده و در ایام اربعین توزیع خواهد شد.

وی گفت: برگزاری برنامه ویژه بانوان در غالب فضای مجازی با همکاری اتباع حسینی در عراق نیز از دیگر برنامه هایی است که در این ایام به انجام می رسد.

هر خانه یک حسینیه است

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی افزود: برگزاری آیین های اربعین در منازل مردم با شعار «هر خانه یک حسینیه است» با حضور روحانیون برگزار خواهد شد که در روز ۱۹ سفر نیز بر اساس برنامه زمان نبدی شده زیارت اربعین در همه نهاد ها و دستگاه ها برگزار می شود.

وی همچنین از رسانه ها خواست با انتشار اخبار و اطلاعات دقیق یار ی رسان مردم در این ایام باشند.

به گفته احمدی، امسال نیز همانند سال های گذشته رادیو اربعین فعال است و مردم می توانند اخبار و اطلاعیه های ستاد اربعین را از این طریق دریافت کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =